Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Nic mi się dziś nie chce ...............

  • Gosias bardzo dziekuję:) wiosna jest cudna :)

    NALECZKO CUDNE UJECIE,czemu nic się Tobie nie chciało co :) :)

    Wpis edytowany dnia 22-04-2018 21:43 przez sierotka
  • To już jutro :)

  • Jesteśmy słuchamy :-) #warszawa #PKPO

  • 6 lat temu

    Jestem już w domu po spotkaniu.

    Jeżeli chodzi o Pbl to omawialiśmy różne linie leczenia w Polsce. 

    Profesor Jędrzejczak mówił o chemio i immunoterapii  jakie się stosuje w pierwszej lini co i jak, z mocnym naciskiem na nowoczesne przeciwciała mononoklanlne jak się je kojarzy w różne schematy uzyskując efekt synergii oraz, o kolejnej lini czyli Ibrutnib i o przeszczepach które u ludzi młodych dają duże szanse na wyleczenie.

    Co do leków celowanych to niestety tylko ibrutnib na ta chwile z delecja a wenetoklaks nie wiadomo kiedy.

    Ale one i tak nie powodują wyleczenia tylko ewentualna remisje choroby.

    Zachęcał do kupienia książki „Do szpiku kości”.

    Poza tym podpisywaliśmy kolejne pismo w sprawie wenetklaksu... przesyłam zdjęcia.

    8 maja spotkanie w sejmie.. Hans się wybiera...

    15 maja spotkanie chorych na Pbl w Lublinie pod przewodnictwem prof. Hus, może Kaja mogłabyś Nas reprezentować...???

    Ja zabrałem na chwile głos miałem dużo pytań ale tylko na 3 mi pozwolili :)))

    Pytania dotyczyły chorych z brakiem odpowiedzi na leczenie FCR  bez delecji... odpowiedz przeszczep...

    Pytałem się o również o immunoglobiny oraz kiedy będzie dostępny wenetklaks.

    Co do immunoglobulin to kazał badać minimum raz na rok, a z tym wenetoklaksem to musimy walczyć niestety dalej żeby był dostępny dla wszystkich bez delecji, bo jak chemia przestanie działać to może nie być  czasu na przeszczep....

     Poza tym większość  obecnych to chorzy na meliofibroze oraz PBS i wszyscy mieli dużo pytań.

    W drugiej połowie spotkania Pani Anna Waluszko przedstawiała nam podejście do życia w trakcie choroby od strony psychologicznej.

    Sama jest chora na Pbl jest w czwartej remisji choroby...

    Poznałem Emila z Warszawy 39 lat, 2 lata temu zdiagnozowany na Pbl przy wbc 11, od czterech miesięcy rozpoczął leczenie FCR przy 23 wbc - duże węzły chłonne bardzo pozytywnie nastawiony, narazie brak skutków ubocznych chemii... zobaczymy jak na niego zadziała.

    To chyba wszystko co mam do przekazania.

    Pytajcie jakby co.

    Pozdrawiam.

  • 6 lat temu

    Carlo, dziękujemy za relację ze spotkania i że nas reprezentowałeś.

  • 6 lat temu

    Czy ktoś z Was leczy się na Gandhiego? Po jakim czasie od zarejestrowana, zostaliście przyjęci na oddział?

  • Joka!!! To Ty mi dałas namiary na Ewę chorą na nadciśnienie płucne!!!??????? Ona się nie odzywa od jakiegoś czasu a ja się bardzo martwię!!!!!!!!!!! Możesz do Niej zadzwonić????

  • Moje białe laseczki!! Kochane dziewczyneczki!!! Niestety ale podczas sesji zdjęciowej Carlo gdzieś tam biegał, a Cichy nam z kadru uciekł :) więc tylko my się do Was uśmiechamy.

    Walczymy, uczymy się, słuchamy - dla Was



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat