Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • Monia - ale masz śliczne włosy! na pewno Cie poznam po włosach :)

    Twój plan to dobry plan- tak więc do zobaczenia!!!!

  • Aniu - napisz coś więcej jak mąż się czuje!

  • Ja Aniu czułam się lepiej do wczoraj, bo cholera zemdlałam wczoraj i znowu czuje się rozmemłana i taka pustka w głowie....

  • Nalu, co to znowu za omdlenie? Czy to po zabiegu? Czy już jesteś w domu, czy to się w szpitalu zdarzyło? 

  • Kaju - nie wiem sama, bardzo mnie to zdziwiło. Poprzednie omdlenia były po wbiegnięciu po schodach, był wysiłek, serce nie dało rady i padłam. ok, no biegać nie wolno. Ale teraz nie wiem o co chodzi. Szłam po domu bardzo wolno, bo jeszcze obolała jestem. Koleżanki z nadciśnieniem płucnym pisały ze mdleją czasami po robieniu siusiu, bo to też wysiłek i ogólnie ciśnienie spada. A ja byłam właśnie w wc. Nie wiem sama. Jadę za tydzień do szpitala to zobaczymy

  • Moni - 'moja' nie przeprowadziła nawet wywiadu, nie mówiąc o zbadaniu węzłów czy czegokolwiek innego...

    Nala - trudno mi będzie nawet 'zagrozić' kierownikiem, bo to ona jest kierownikiem tej poradni z tego, co doczytałam :( 

    No nic, jutro się okaże, co z tego będzie...

  • Pani doktor była dzisiaj chyba w lepszym nastroju. Zleciła badania genetyczne w kierunku przewlekłej białaczki, ale szpikowej. Wyniki i wizyta za dwa tygodnie i zobaczymy, co z tego będzie. Trochę się uspokoiłam :)

  • Maju, cieszę się, że dała Tobie skierowanie. Wierzę, że się uspokoiłaś. Będziesz miała badanie ze szpiku czy z krwi???

  • Z krwi, już mi dzisiaj pobrali. Na wyniki muszę czekać właśnie te 2 tygodnie. Kolejną wizytę mam 2 maja.

  • Nala, jak Ty sie teraz czujesz?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat