Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • Maju, dobrze ze dzisiaj poszlo wszystko po Twojej mysli. Odwazna z Ciebie dziewczyna. Niejeden by zadowolony wierzyl lekarzowi, ze niepotrzebne sa dodatkowe badania w kierunku bialaczki. 

  • Gosiu, co i Ciebie?

  • Maja886 - super że zrobili Ci nowocześnie z krwi a nie po staremu :) Ciekawe co wyjdzie :) i oczywiście trzymam kciuki oby nic :) Trzymaj się Maju

  • Kajusia - dziękuję - parę dni leżenia pomogły. Tylko martwi mnie ta pustka w głowie. Uczyć się chciałam bo zajęcia w sobotę i nic kompletnie do głowy mi nie wchodziło. Straszne to

  • Naleczko nie dawaj się wszystko się ułoży Pamiętaj masz spotkanie niebawem :):) 

    Mocno Ciebie pozdrawiamy :) :) :) 

    Dla Ciebie Małgosiu i wszystkich walczących dzielnych osób z forum .Wychodowałam na nowej działeczce ,zajęło mi to wiosnę i dalej zajmuje mój czas :):) 

    Zapraszam dziewczyny do mnie w lecie jest już gdzie usiąść jest też kolorowo ,pomyślcie :) 

  • Ależ przepiękne! Niemal czuje się zapach Twojego ogrodu Sierotko. Cudowności

  • Witaj Kaju ☺🙂ogród to dużo powiedziane to taka działka pod lasem nad wodą wprawdzie akwen to zalew ale piękny ☺ 

    A ja starsza pani uczę się pielęgnacji kwiatuchow 😋

  • Sierotko kochana!! Ty wiesz, że ja na pewno do Ciebie przyjadę!!!!!!!!!! Będzie impreza na pół Polski hahahah

  • 😎Naleczko super ooooo kolejne spotkanie ma już miejsce tylko termin  😍

  • 6 lat temu

    Dzięki za pamięć .Kaja ostatnie dni miałam kiepskie, powoli zbieram siły do następnego cyklu na początku maja tyle u mnie. Zaglądam na forum i .jestem w miarę na bieżąco. Sierotko przepiękne kwiatki, ja na razie nie mam siły nic robić na działce strasznie nad tym ubolewam.Nala powoli zginie ta pustka w głowie trzymam kciuki.Pozdrawiam i ściskam wszystkich😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat