Pomoc w trudnej diagnozie

5 miesięcy temu
Dobry wieczór. Będę wdzięczna za pomoc i sugestie w sprawie leczenia mamy. Mama operowana w maju z powodu dużego raka jajnika. Usunięcie kobiecych organów. Plus nacieki na jelita, węzły itd. Pierwsza operacja bez stomii. Po tygodniu druga bo komplikacje. Zrobiona tymczasowa ileostomia. Potem planowo chemia. W międzyczasie wynik histo, ze to pierwotnie rak jelita. Węzły też były zajęte z zatorami. Guzki byly na przeponie tez usuwane, a drobne guzki pozostawione po operacji radykalnej na ścianie jelita. Na chwilę przed peirwszym cyklem chemii nagle wymioty i nudności. Mama byla kilka razy na sor, tam po rtg sugerowali kamienie kalowe. Fakt mama po ileostomii mało co piła.. Onkolog odsyłala do miejsca gdzie mama byla operowana, sugerując rozsiew i podniedrożności. W miejscu gdzie byla operowana nie wykonano żadnego badnaia to potwierdzajacego. Założono żywienie pozajelitowe i przekazano ze kluczowa chemia. Potem ewentualnie kolejna operacja. Mama z kolei przez chudniecie od początku bierze słaba chemię, jeden składnik fluorouracyl. Mama nie ma mutacji więc mogłaby mieć celowana pewnie.. W międzyczasie TK zrobione w czasie jednak gdy była bez chemii bo to długo trwało to diagnozowanie sugeruje rozsiew, min przez stabilna ilość płynu, pogrubiale ściany otrzewnej ze zmianami drobnoguzkowumi, a w innym miejscu pisze ze porownywalny do pierwszego tk. Nudności dalej sa przez co nie może mieć mocniejszej chemii. Mam wrażenie ze czeka się tylko na to az potwierdzi soe ze chemia nie działa w tk. Dla mnie to błędne koło. A mzoe można by cos jescze zrobić... Czy ktoś może cos podpowiedzieć. Jakie badanie inne niz TK : może kolonoskopia, może Enterografia, może Pet?? Mama juz podupada fizycznie przez te wymioty oraz psychicznie.. Chciałabym wiedzieć czy to rozsiew czy to zrosty pooperacyjne albo faktycznie kamienie kałowe, bo w stomii jak jest nawadniana itd ciągle od tego czasu cos leci.. A może pipac z Bydgoszczy by pomógł?? Czyli chemia laparoskopowo Z z góry dziękuję za pomoc.
4 odpowiedzi:
 • 5 miesięcy temu
  Cześć, piszesz że proces zaczął się w jelicie. Czy guz z jelita został usunięty ? Gdzie Mama się leczy ? Jaki jest stan ogólny Mamy ? Ile cykli chemii już było ? TK było tylko jamy brzusznej czy miednicy i klatki piersiowej też ?
 • 5 miesięcy temu

  Guz jelita- nie było nigdy kolonoskopii, bo operacja bylaNa pewno po operacji wiem, że napisano, że szczątki nowotworu pozostały na ścianie jelita. 

 • 5 miesięcy temu

  Guz jelita- nie było nigdy kolonoskopii, bo operacja byla z rozpznania raka jajnika. Na pewno po operacji wiem, że napisano, że szczątki nowotworu pozostały na ścianie jelita. Mama przeszła juz ok. 20 cykli chemii. Mama mocno

 • 5 miesięcy temu

  Guz jelita- nie było nigdy kolonoskopii, bo operacja byla z rozpznania raka jajnika. Na pewno po operacji wiem, że napisano, że szczątki nowotworu pozostały na ścianie jelita. Mama przeszła juz ok. 20 cykli chemii. Mama mocno  chudnie przez te wymioty, jak ma dobry dzień bez to szybko wraca do sił. Ma żywienie pozajelitowe. Chemię dostaje. Wiec wyniki nie sa zle. Tk jest klatki i miednicy również. Pozdrawiam. Poprzednie posty z telefonu niepełne, nie wiem jak je usunąć. Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat