Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Mamita87 nie ma za co❤️ 

    Ja mam to samo modlę się o dobry wynik, raz mam dzień super, myślę sobie ze biopsja już pokazala swoje więc nie może nic gorzej, a za jakiś czas łapie doła i myślę sobie o tym wyniku, jaki będzie czy będzie wszystko ok i tak w kółko

    To prawa forum daje dużo siły więc bardzo często tutaj zaglądam ❤️❤️❤️

    Musimy być silne!!! 😍😍😍

  • 4 lata temu

    Dziewczyny, cieszę się, ze jesteście już po. macie racje, czas oczekiwania na wynik to średnio przyjemny okres..ALE starajcie się czymś zająć i zobaczycie jak czas szybko upłynie! Pamietam, ze mi zleciało szybko. Pamietam tez, ze wtedy sporo czytałam tu na forum i to dodawało mi sił. Zatem głowa do góry!:)
    Bol w krzyżu tez miałam przez pierwsze dni, potem wszystko przeszło.

    A przypomnijcie mi proszę jak u Was z hpv?

    Ja miałam stwierdzony patogen 16. Po konizacji a potem tez operacji wycięcia macicy szyjki u jajowodów nie robiłam powtórnego badania. Profesor i inni ginekolodzy mówili, ze nie ma sensu robić.

    Ciekawa jestem hak u Was to wyglada?

    Odpoczywajcie sobie, relaksującej się i nie dźwiganie.

    Pozdrawiam serdecznie

  • 4 lata temu

    Agatta przyznam szczerze,  że nie mam bladego pojęcia  

    Może w wyniku z konizacji będzie uwzględnione... Jeśli nie będzie,  to najwyzej zrobię testy na własną rękę . 

    Doktor przed zabiegiem, powiedział, że nawet po konizacji nie ma gwarancji, że to dziadostwo nie powróci... Więc trzeba bedzie lepiej poznać wroga 💪

  • Agatta ja robiłam test na hpv i wynik mój był jakiś inny niż podają tutaj na forum, a mianowicie hpv 16 i 18 ujemny, wykryto inne hpv. Tak dosłownie pisało jak przyszły wyniki. 

    Podejrzewam ze robione miałam głównie pod kątem 16 i 18 tych najbardziej onkogennych, więc tych u mnie nie wykryto. 

    Zapytam o to profesora jak będę mieć kontrolę po zabiegu, bo sama jestem ciekawa. 

  • 4 lata temu

    Kobietki dziś dostałam wynik cytologii i wyszło II leukocyty więc prawidłowy, pozbyłam się tego cholerstwa cin. 

    Teraz znów zaczniemy starania o dziecko, choć już bez takiego entuzjazmu jak poprzednio. 

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i nadal będę tu zaglądać 

  • 4 lata temu

    Ajka8 superr!!! Gratuluję Ci Kochana i oby więcej takich  dobrych wiadomosci ☺

    Kobietki Kochane, jestem tydzień po konizacji metoda Leep Loop , generalnie szybko wróciłam do codziennych obowiązków,  ponieważ nie ma mnie kto w nich wyręczyć. Wczoraj zapomnialam się i podnioslam psa ponad 28kg i dziś w nocy pojawiło się żywoczerwone krwawienie do tej pory były tylko bardzo skąpe jasnorozowe plamienia. Mam nadzieję, że to tylko Strupek się oderwal.  

    Powiedzcie jak było u Was z tym gojeniem? Czy mialyscie jakieś powikłania itp.? 

  • 4 lata temu

    Mamita87 nie znam się na tych wszystkich metodach i zabiegach, nie wiem co to dokładnie leep loop, ale jak ja po konizacji nadal miałam zły wynik to w gabinecie miałam zmiany wypalane laserowe i równo po tyg pojawiło się plamienie które trwało kilka dni. Lekarz powiedział że to prawidłowe bo strupek odpadł. 

  • Ja jestem po konizacji 11 dzień i nic zero krwawienia myślałam ze strupek odpadnie i zacznę krwawić a tu nic, kompletnie, więc nie mam pojęcia o co chodzi. 

    W dodatku dzisiaj mam dostac okres więc może strupek odpadnie w trakcie i nawet się nie zorientuje.

    Cieszę się z Waszych pozytywnych wiadomości ❤️❤️❤️

    Ja koło wtorku dzwonię z zapytaniem o wyniki 🙄🙄🙄

    Staram się być dobrej myśli ❤️❤️❤️

  • Dziewczynki teraz mi się przypomniało, że około 2 dni temu zauważyłam takie dziwne coś na wkładce niczym skrzep taki większy mógłbyc to ten strupek???

  • 4 lata temu

    Ajka8 Leep Loop to jedna z metod konizacji. 

    No nic muszę obserwować sprawę. Jak problem nie rozwiąże się do poniedziałku, to będę musiała zadzwonic do mojego doktorka. 

    Evelinka_90 trzymam kciuki za wyniki ✊❤ wierzę, że będzie dobrze. Moje powinny być max do połowy maja 😉

    Udanej majówki Kobietki ✌❤



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat