Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Dziewczyny czy u was cin3 był spowodowany hpv16? Czy ciąża z prawidłowa cytologia ale z tym hpv nie jest ryzykowna?

  • 4 lata temu

    Cześć dzielne kobietki 😉 Jestem właśnie po wizycie u mojego "doktorka" 🙂 Z wycinkow wyszło HSIL, ale ja i tak jestem szczęśliwa, że nie wykazały mikroinwazji. Chociaż doktor studzi moja radość i tłumaczy, że dopiero badanie wycietej  zmiany da pewność. 

    W piątek mam do niego dzwonić, by dowiedzieć się kiedy będę przyjęta na oddział.  O zakresie wycięcia ma decydować profesor. Mam nadzieję, że uda mi się załatwić sprawę przed szczytem epidemii. Uzgodnilismy, że nie wiadomo ile to potrwa i lepiej zrobić z tym porządek jak najszybcjej. 

  • 4 lata temu

    Ajka8, u mnie hpv 16 spowodował, ze wynik cytologii ukazał CINIII..

    Co do ciąży nie pomogę, ponieważ ja wcześniej urodziłam i rok dwa lata po ostatnim porodzie wyszedł taki wynik.

  • Hej😉

    Jutro czeka mnie zabieg, mój lekarz zadzwonił w tygodniu i stwierdził że nie będziemy czekać ponieważ sytuacja obecna może trwać i trwać.. Więc jutro 7 rano mam się wstawić do szpitala, później zabieg i we wtorek wyjdę. 

    Nie powiem boję się, i znieczulenia i zabiegu i samopoczucia po zabiegu... Ale dam radę nic nie zrobie... Później czekać na wyniki... Mam nadzieję ze będą dobre a nawet bardzo dobre ☺️

    Dziękuję za wsparcie!!!

    Życzę zdrówka ❤️❤️❤️

  • 4 lata temu

    Ja też jutro do szpitala 😱 trochę się "cykam"... ale jak to mówią  "mus to mus"💪

  • 4 lata temu

    Kobietki szpitalne, jak u Was???

  • Hej☺️

    Ja w poniedziałek miałam przyjęcie w szpitalu, seria badań krew, mocz,lewatywa, kolejna kolposkopia ze zdjęciami z opisem. 

    Po godzinie 13 zabieg, trwał dosłownie 10 minut znieczulenie w kręgosłup. Profesor wyciął tarcze oraz miałam abrazje.

    Po zabiego ok, dobrze się czułam jedynie delikatnie wymioty ustały po kroplowce. Oczywiście seria kroplówek, czopki itp. Wieczorem z pomocą pielęgniarek podnosiłam się, przebrałam. 

    Na drugi dzień rano wstałam, badanie przez profesora, przyniosłam się na sale zwykła, ponieważ po zabiegu, noc oraz rano na sali pooperacyjnej, podliczone cały czas do monitorów. 

    W ten sam dzień wypis do domu. Wtorek w domu słaba, zmęczona spałam cały dzień. Od środy ok i każdego dnia coraz lepiej. Bolu praktycznie nie ma, krwawienie bardzo skąpe. 

    Dostałam antybiotyk oras globulki dopochwowe. Więc stosuje ☺️

    I najgorsze to czekanie na wyniki ponad 2 tyg, staram się nie myśleć, nie nakręcać tym bardziej ze biopsja dala już opis. Sama nie wiem... 

    Czekam i modlę się żeby już było wszystko ok☺️☺️☺️ 

    Pozdrawiam i życzę zdrówka 

  • 4 lata temu

    Ja też już jestem w domku 👍 plamienie jest bardzo skąpe i ogólnie czuję się całkiem dobrze. Wyniki po konizacji będą za 3 tygodnie. 

    Niepokoi mnie tylko silny bol w krzyżu, który zaczął się w 2 dobę po zabiegu.  Czy któraś z Was kobietki  też miała podobne dolegliwości po konizacji? 

  • Mnie troszkę pobolewa krzyż, w szpitalu mówili ze może taki być efekt po znieczuleniu w kręgosłup.. Moja znajoma już rok odczuwa od czasu do czasu

    U mnie na wypisie pisze ze wyniki za 3 tyg, a kazali dzwonić po dwóch, więc spróbuję po weekendzie majowym☺️

  • 4 lata temu

    evelinka_90 dziękuję za odpowiedź ❤ Problem w tym, że ja miałam znieczulenie ogólne dożylne... 

    Dziś jest już dużo lepiej, więc mam nadzieję,  że to tylko proces gojenia przebiega w ten sposób przy moim tyłozgięciu macicy  

    Nie mam żadnych podejrzanych upławów, ani podwyższonej temperatury,  więc nie będę panikować.. póki co 😉😜

    Cieszę się, że jestem już po zabiegu, czekam na wynik i modlę się, by wycieli wszystko z marginesem

    Wiecie co... to forum naprawdę ma wielką moc 💪 bo tych emocji nie zrozumie nikt, kto sam ich nie doświadczył. 

    Wszystkie jesteście dzielnymi i wspaniałymi kobietami !! ❤



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat