Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Hej Dziewczyny. W wyniku histopatologicznym po konizacji miałam jeszcze dalsze zmiany więc byłam na zabiegu wypalania laserem. Mam po nim upławy, a w 10 dniu pojawiło się małe plamienie. Czy któraś w Was tak miała? Czy te plamienie to powód do niepokoju? 

  • hej, post z rodzaju tych pozytywnych. Dziś po 3 latach walkiz CIN III, 4 kolposkopiach, 2 konizacjach, kilku cytologiach, wiadrach łez i niepewności odebrałam czysty wynik cytologii i brak HPV... idąc dzis po wynik już zastanawiałam się w jakim okresie najlepiej będzie zapisać się na kolejna konizacje, a tu czysto!!! Zapłakałam cały szalik, tym razem ze szczęścia... dziękuje wszystkim za słowa wsparcia i wierze, ze każda z nas w końcu będzie bezpieczna ❤️

  • 4 lata temu

    lipsia90 Graaaaaaatuilacje !!! Brawo ty brawo my wszystkie! 🙂 Cieszę sie razem z tobą oby wiecej tak pozytywnych wyników aż się ciepło na serducho robi jak się czyta takie wiadomości nie znam cię osobiście a czuje twoją radość oby tak dalej pozdrawiam

  • 4 lata temu

    I takich wyników się trzymajmy. U mnie też pozytywnie. Pierwsza kontrolna cytologia po konizacji i brak śladu zmian. Na dwie szczoteczki robiona  kolposkopię zrobię za miesiąc . Także wysyłam energię w kosmos i 3 mam kciuki za wasze wyniki. 

  • 4 lata temu

    kaśka82 gratulacje !! Życzę każdej z osobna takich pozytywnych wyników . 

  • 4 lata temu

    Dziewczyny wspaniałe się czyta o Waszych wynikach. Dajecie nadzieję na pozbycie się tego g... 

  • 4 lata temu

    Super czytać takie dobre wiadomości 😊 mam nadzieję,  że również rozprawię się  raz na zawsze z tym dziadostwem 😵 Póki co jestem na początku drogi... 17.03. Kolposkopia z pobraniem wycinków. A później to nędzne czekanie na wynik...🙄 Etap szoku i paniki mam już za sobą.  Teraz jestem na etapie: Co by się nie działo,  nie dam za wygraną 💪 w końcu Twarda Baba ze mnie 😁 Zdrówka Kochanie Wojowniczki 

  • Długo tu nie pisałam ale czytałam co piszecie... Byłam troszkę wycofana...

    Mamita87, Melka24 Wy też jesteście BOHATERKAMI 💪❤️

    MELKA24 oby tak było, że będziemy się z tego śmiały 😁

    Lipka rozumiem Cię, ale czy tylko takie myśli Cię nawiedzają? Jeśli tak to oprócz zmiany nastawienia powinnaś dalej walczyć walczyć walczyć!!! Abyś wiedziała że zrobiłaś wszystko co można aby się wyleczyć i żyć! Wierzę że uda Ci się pokonać tego wstrętnego dziada 💪 Agnieszka76 ma rację, dzieci są mądre i wyczuwają co się dzieje :) 

    Ajka8 najlepiej zadzwonić tam gdzie miałaś robiony zabieg albo dla świętego spokoju pójść do gina na konsultacje. Jeśli uplawy nie pachną brzydko i plamienie to nie krwotok to moim zdaniem nie ma podstaw do niepokoju... Jeśli to są jedyne objawy oczywiście. 

    Lipasia gratulacje !!! 

    Kaska82 gratulacje!!! 

    Mamita87 trzymam kciuki aby kolposkopia była bezbolesna a czas oczekiwania na wyniki minął szybko... 

    Teraz przejdę do mnie. Po nieszczęsnym ginie który zalecał irygacje poszłam na kontrole do przychodni przyszpitalnej gdzie mialam zabieg. Okazało sie że to infekcja. Dostalam globulki dopochwowe 3 szt. Kiedy wziełam jedna na noc okazało się że dostałam okres, 1 po konizacji. Był bardzo bolesny. Bardzo. Skurcze były tak silne że myślałam, że rodzę... Ale wziełam tabletki i ból minął. Pozostało silne krwawienie. Bałam się że skończy sie krwotokiem ale na szczęście nic się nie stało... Okres się skończył i dokończę kurację. Co ciekawe pani doktor powiedziała że raz w życiu w swojej karierze przepisała irygację... Dziś zadzwonili do mnie ze szpitala że jest wynik histpat. Okazało się że mogę go odebrać we wtorki lub piątki od 12-14. Ubłagałam Panią z sekretariatu czy mogę dziś bo akurat będe w Szczecinie. Wynik wygląda nastepująco: 

    Stożek wycięty 3cm*1cm 

    Materiał skrojono seryjnie w całości

    W 7 na 8 wycinków widać cechy HSIL

    W granicy cięcia od strony kanału szyjki macicy widać cechy HSIL

    Wyskrobiny:

    Drobny oderwany fragment nabłonka wielowarstwowego płaskiego z cechami HSIL oraz fragmenty normotypowego endocervix i endometrium o obrazie fazy proliferacyjnej. 

    Czyli kolejna konizacja mnie czeka albo operacja radykalna. W zaleceniach mam napisane by zaczekac i zrobic cytologie za 2-3 msc. Ale ja nie wiem co o tym myśleć... Skoro siedzi to tak glęboko to nie wiem co dalej... Chcę aby raz na zawsze się tego pozbyć anie latać co chwilę na docinki i czekać na wyniki. Musze znaleźć gin onkologa aby mnie dobrze pokierował... Wróciłam do pracy. Nie jest łatwo ale daję radę.... Do gina mojego pójdę dopiero w czwartek bo albo jestem w pracy albo on nie przyjmuję... Także kolejne czekanie i kolejne niewiadome... Pozdrawiam wszystkie dzielne Kobietki

  • 4 lata temu
    mychamycha napisz do biura intrwencji onkologicznej w miarę szybko odpowiadają tutaj na forum było kilka dziewczyn z podobnym wynikiem po konizacji chyba miały na zimno docinkę może coś doradzą 3 maj sie dzielnie !
  • 4 lata temu

    mychamycha bardzo mi przykro, że nie masz już tego za sobą.  Wydaje mi się, że powinnaś jak najszybciej umówić się  do innego gina. Lepiej zasięgnąć wielu opinii niż popełnić błąd. 

    A ja jestem już po kolposkopii... coz nie jest to najlrzyjemniejdze badanie 🙄 ale do rzeczy...

    "Opis: kolposkopia niesatyfakcjonujaca , niewidoczna strefa transformacji; Zbielaly wyniosły nabłonek po próbie octowej; punktowanie; naczynia atypowe (!); nablonek jodonegatywny."

    Pobrano mi 5 wycinkow z tarczy i wyskrobiny z kanału szyjki 😳

    Rozpoznania doktor nie zaznaczył jak stwierdził celowo i powiedział,  że czekamy na wynik histopatologii...

    Nie dał mi również duphastonu na wywołanie kolejnej miesiączki,  mówiąc że najpierw leczymy ten problem...

    Jestem przerażona... teraz pozostaje mi tylko nie zwariowac przez następne 2-3 tygodnie...



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat