Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • suzy napisał:

    Czy biopsja płynna jest na NFZ?

    Zapewne chodziło Ci o płynną cytologię..za nią niestety jeszcze trzeba zazwyczaj płacić, nie jest badaniem refundowanym, ale gdzieś czytalam że ponoć już niedługo będzie można ją robić na NFZ.


  • Czytałam gdzieś, że jakiś program pilotażowy był czy jest nadal dla cytologii płynnej. No i niestety był kłopot z brakiem odpowiedniej liczby chętnych pań,więc nie wiem czy to w najbliższym czasie będzie w ramach NFZ.

    Odnośnie wypłacenia świadczeń z polisy to wszystko zależy od polisy. Ja mam grupowe w PZU i jak czytałam umowę to chyba nawet za konizację mi się nie należy nic. Zabiegi mają kategorie i wszystko zależy jakie jaki ma się wariant. U mnie tak jest. Złożę wniosek, bo nic nie tracę, ale raczej będzie odmowa. 

  • ki67-75% p16+ taki wynik milam na wypisie histopatologicznym po wykonaniu konizacji szyjki, niby pisze ze wyciecie w margisinie ... ale czekam na kontrolę u lekarza co powie .. nie wiek czy sie cieszyc czy nie..  

  • Tak, zależy od polisy i ktory wariant. Teraz mamy w pracy medicover i konizacja tam jest. Natomiast mi tez odmowili przy kolpo, ale napisałam odwolanie. Mogę wam podesłać co pisałam jak chcecie. 

  • No przyszedł czas na mnie.

    Cześć. Od miesiaca czytam Wasze historie i podziwiam siłę. 

    Moja bajka w skrócie: am 36 lat, nie rodzilam

    kwiecień 2022 cytologia czysta

    Październik cytologia gr 2

    Listopad grupa 3

    Grudzien gr 3

    styczeń 2023 grupa 3 hsil skierowanie na biopsji

    Luty wyniki z biopsji Cin 1 lsil

    Mój ginekolog wystawił skierowanie na konizację metodą zimnego noża. Jak widze te wypowiedzi w internecie jak zmienily sie miesiaczki na bolesne i długie, jakie dolegliwosci po zabiegu... i nie mam tu na mysli pierwszych tygodni ale cale miesiace... jak kobiety mówoą o bólu przy stosunku... No wymiękam. Mam termin już ustalony i nie wiem co robić. Helpunku. 

    Już nie wiem co robić. Czytam i czytam i nic nie wiem. Jedne opinie sugerują obserwacje, drugie konizację. Moj lekarz zaleca konizację. Ordynator oddzialu gdzie robilam biopsję radzi obserwowac. Znajomy lekarz wycinać. Co sądzicie? 

  • Witam :)

    Ja przy Cin1 z plynnej cytologii, dodatnim wynikiem HPV HR i ujemnym Cintec plus miałam zaleconą kontrolną cytologię za pół roku. Wyszła ok, ale kolejna już to samo co rok wcześniej i Cintec plus dodatni. Po kolpo HSIL 3 i tu już tylko jedno zalecenie czyli konizacja. Z tego co się orientuję przy Cin1 zalecają właśnie obserwację. Miałaś robione testy w kierunku HPV HR? 

  • To właśnie jeden z powodów mojej niepewności. Jedyne badania jakie miałam to te wszystkie cytologie, kolposkopia-tu wyszło punkcikowanie i jedna większą zmiana, wszystkie płaskie. No i biopsja z wynikiem cin1 lsil. Wszystko w temacie badań. Żadnego cintecu, HPV, nic. 

  • Witaj w naszych skromnych progach :) 

    Co lekarz to inne zdanie. 

    mysle,ze dobrze będzie wykonać jeszcze ten HPV, czy to on tam coś probuje namieszac, bo tak dziwnie te wyniki ci wychodza cin 2 cin 1 cin3. 

    osobiście nawet przy cin1 bym poszła na zabieg

  • 2 i 3 wyszły w skali pap na cytologii - przepraszam, może niejasno napisałam. Cin1 wyszło w biopsji. Właśnie kopie w internetach gdzie na tej prowincji mojej cintec można zrobić

  • spoko rozumiem,  te ciny papy cisy lsil i hsile i inne , można się w tym zamieszać 🙂🙂 głowa do góry,  myślę że przy cin 1 jesteś w tak dobrym położeniu, że tylko dorób resztę badań i będziesz wiedzieć czy ten cin jest przez hpv czy jakaś nadżerka czy jakieś stan zapalny ...   a jak coś pisz,  ile możemy,  pomożemy:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat