Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10908 odpowiedzi:
  • Elektrokonizacja to tą pętlą elektryczną. Robią też skalpelem tzw.zimny nóż, ale podobno to bardziej inwazyjna metoda i wymaga większego doświadczenia od lekarza. 

  • Elektrokonizacja to tą pętlą elektryczną. Robią też skalpelem tzw.zimny nóż, ale podobno to bardziej inwazyjna metoda i wymaga większego doświadczenia od lekarza. 

  • Krewetka napisał:

    A propos czym się te dwie metody różnią?

    Tak jak napisala Joanna i chyba nie wychodzi się tego samego dnia tylko trzymają w szpitalu bo zakładają szwy i proces gojenia się wydłuża. Przy LEEP od razu zamykają naczynia bo przypalają.


  • Mam wyniki cytologii płynnej i testu HPV 😁 II grupę bez zmian śródnabłobkowych i procesów nowotworowych, test na HPV nie wykrył DNA wirusa :-)

  • cudownie kochana ❤️❤️❤️ co za szczęście 

  • Wow!!!! Jaka fantastyczna wiadomość. Miód na moje uszy!!!! Cudnie. 

  • A przypomnij mi proszę czy ty miałaś ten test cintec? 

  • Krewetka napisał:

    A przypomnij mi proszę czy ty miałaś ten test cintec? 

    Wykupilam pakiet w Medicover cytologia płynna + testy HPV na te najpowszechniej występujące min. 16 i 18.

    Tylko jeśli wyszedł negatywnie to czy oznacza to, że nie mam czy że teraz sobie śpią i nie są aktywne? Bo skąd wziął mi się ten CIN 3 hsil 🤔

  • Nasz organizm zwalcza wirusa do 2 lat. Może jakies szkody poczynil i sobie poszedł. Idziesz jeszcze na kolopo? 

  • Krewetka napisał:

    Nasz organizm zwalcza wirusa do 2 lat. Może jakies szkody poczynil i sobie poszedł. Idziesz jeszcze na kolopo? 

    Pewnie, że idę! 19go mam badanie I dopiero wtedy jak nic nie wyjdzie to będę świętować 😊 narazie nadal w oczekiwaniu bo jakoś cytologii w 100% nie wierzę nawet tej płynnej.




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat