Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • Krewetka napisał:

    Dzień wrażeń. Przyjęcie do szpitala, badania, wenflon, kolpo na żywca z wycinkami, dla mnie porażka. Bolało. Potem narkoza i polip. Już w domu. Na kolpo zbielenia i na światku po kolpo napisane że płaskie zbielenia, delitane punkcikowo i coś tam jeszcze. Konizacja mnie nie ominie. Grunt że to uspanie to był luzik. Jestem spokojniejszy przynajmniej faktem jak to będzie wyglądało. 

    Myślałam, że Ci wszystko zrobią w znieczuleniu ogólnym. Ja też miałam na żywca. Nic przyjemnego. Najważniejsze, że już po wszystkim. Jednak usypianie okazało się mniej straszne niż myślałaś :) 


  • Tak, usypianie było bosko.  Już teraz niczego się nie boję. Czekam na wyniki termin na konizacja i niech tną. Wezmę 3 tyg urlopu i będę odpoczywal. Ta konizacja to chyba nie jest tak źle po niej? 

  • Przepraszam za błędy. Piszę na szybko. 

  • Krewetka napisał:

    Tak, usypianie było bosko.  Już teraz niczego się nie boję. Czekam na wyniki termin na konizacja i niech tną. Wezmę 3 tyg urlopu i będę odpoczywal. Ta konizacja to chyba nie jest tak źle po niej? 


    Nie jest tak źle. Tzn u mnie nie było. W pierwszym tygodniu bolało trochę. Taki rwący ból czułam. W pachwinie też. Czasem brałam coś przeciwbólowego. Uplawy były. Dwa razy krwawiłam trochę. W sumie w drugim tygodniu już było lepiej, ale czułam, że jak za dużo chodzę to boli, a jak siedziała to gdzieś chyba uciskało. Trzeba się oszczędzać. 

  • Krewetka napisał:

    Tak, usypianie było bosko.  Już teraz niczego się nie boję. Czekam na wyniki termin na konizacja i niech tną. Wezmę 3 tyg urlopu i będę odpoczywal. Ta konizacja to chyba nie jest tak źle po niej? 

    NiE jest źle :-) u mnie ciągnący ból podobny do miesiączkowego przez pierwszą godzinę po zabiegu, potem plamienia przeplatane z lekkim krwawieniem jak za długo połaziłam albo za długo np. sprzątałam. Jak już będziesz po wszystkim to odłóż robotę na później, roboty nie przerobisz, a możesz sobie nieświadomie zrobić krzywdę. Masz dzieci? Jeśli tak to nie podnoś ich napewno przez dwa tygodnie. Nie wiem jak Asia (chyba mogę tak ;-)) ale u mnie po około 10 dniach pojawilo się mocniejsze plamienie i tak było z jeden dzień- organizm pozbywał się strupków.

    Ja już zapomniałam o zabiegu, współżycie też bez zmian.


  • hej, u mnie była parada atrakcji przez ten czas :) wynik histopatologiczny potwierdził hsil. Poszłam do lekarza stwierdził, ze elektrokonizacja u mnie nie przejdzie, bo za późno, ze wytnie zmiany i jeszcze z centymetr dla pewności. Ale poszłam do innego lekarza, który specjalizuje się typowo w szyjce macicy i on stwierdził, ze chce to zobaczyć sam, zrobił kolposkopie i stwierdził, ze zmiany nie wyglądają aż tak zle. Jeszcze raz pobrał wycinki i po nich ma zrobić elektrokonizacje. Jak usłyszał co mówił tamten lekarz to się za głowę złapał…teraz czekam na wynik :) 

  • Agula92 napisał:

    hej, u mnie była parada atrakcji przez ten czas :) wynik histopatologiczny potwierdził hsil. Poszłam do lekarza stwierdził, ze elektrokonizacja u mnie nie przejdzie, bo za późno, ze wytnie zmiany i jeszcze z centymetr dla pewności. Ale poszłam do innego lekarza, który specjalizuje się typowo w szyjce macicy i on stwierdził, ze chce to zobaczyć sam, zrobił kolposkopie i stwierdził, ze zmiany nie wyglądają aż tak zle. Jeszcze raz pobrał wycinki i po nich ma zrobić elektrokonizacje. Jak usłyszał co mówił tamten lekarz to się za głowę złapał…teraz czekam na wynik :) 

    To jaki miałaś ten wynik, że tak Cię nastraszył?Mi przy CIN 3 hsil robili elektrokonizacje i chyba było to błędem bo próbka do badania histo w zasadzie cała skoagulowana i niewiele się z niej dowiedzieli. Czekam na ponowną kolposkopię I wtedy dopiero będę wiedziała co dalej..


  • miałam tylko napisane hsil w wyniku, dlatego powtórzył kolposkopie i wycinki do innego laboratorium 

  • Hej:) ja odrazu chce konizacja i niech tną że sporym zapasem. Dzieci nie planuję. 

  • A propos czym się te dwie metody różnią?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat