Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • wydaje mi się, ze wycięty stozek był „poszarpany” i musza zrobic kolposkopie żeby ocenić czy wszystko zostało dobrze wycięte 

  • Może ten stożek został dostarczony do badania już w fragmentach. Czytałam o takich przypadkach. I zbyt skoagulowane brzegi miał. Kurczę i znowu zabawa z kolposkopią. Można się wkurzyć. Najważniejsze chyba, że brak komórek nowotworowych. 

  • Marakra i nadal nie wiem na czym stoję i znów badania i czekanie..martwi mnie to rozległe tapetowanie gruczołów szyjkowych..nie udało mi się znaleźć info na ten temat..i do poniedziałku znów siedzenie jak na szpilkach 😳

  • Też szukałam co to oznacza. Może tyle, że te zmiany CIN 1-CIN3 tapetują te gruczoły? 

  • Być może...dowiem się co i jak w poniedziałek od lekarza. Ciekawe jak szybko będzie kolejna kolposkopia i czy znów będą brać wycinki ‍

  • Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. 

    Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. 

  • Kardamonka napisał:

    Być może...dowiem się co i jak w poniedziałek od lekarza. Ciekawe jak szybko będzie kolejna kolposkopia i czy znów będą brać wycinki ‍

    Trzymam kciuki za wizytę i koniecznie daj znać co lekarz powiedział :*


  • Dziewczynki czy któraś z Was robiła genotypowanie hpv w Warszawie? Potrzebuję namiaru gdzie szybko wykonam to badanie...

  • Niestety nie pomogę. Byłaś u lekarza? 

  • Joannna napisał:

    Kardamonka napisał:

    Być może...dowiem się co i jak w poniedziałek od lekarza. Ciekawe jak szybko będzie kolejna kolposkopia i czy znów będą brać wycinki ‍

    Trzymam kciuki za wizytę i koniecznie daj znać co lekarz powiedział :*


    Wiem, że nic nie wiem normalnie śmiech przez łzy...dostałam skierowanie na kolposkopie, w tzw. międzyczasie mam wykonać genotypowanie hpv i z wynikami przyjść na kolposkopię i będą radzić co ze mną dalej robić. Tapetowanie, tak jak myślałam, wejście w kanał ale powiedział, żeby się nie martwić na zapas bo może wszystko jest wycięte..niestety granicą cięcia spalona, więc nic nie wiedzą..styczeń to nadal czekanie...mam nadzieję, że wkrótce to się skończy




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat