Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Krewetka napisał:

    Kontrola musi być. Jest dobrze:)

    Ale, że aż kolposkopowo?zalecają tak? Myślałam, że cytologia w ramach kontroli 🤔

    Dziękuję, że to napisałaś - podniosłaś mnie na duchu! Końcówka roku nie była lekka ani dla mnie, ani dla moich najbliższych..mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla nas łaskawszy i że Wy też wszystkie troski zostawicie w 2022 roku..


  • Cytologia nie jest tak dokładną jak kolposkopia więc to oczywiste że powtórzą kolposkopię. Nie martw się na zapas. 

  • Kardamonka napisał:

    Joannna napisał:

    Ja na wypisie mam info, że kontrola za 3 tygodnie z wynikiem histopatologii. Niewykonalne, bo wyniku nie mam jeszcze i nawet nie było terminu do lekarki. Więc dopiero na początku stycznia. 

    2go stycznia zapisali mnie do gina. Mam odebrać wyniki i iść na wizytę celem ich omówienia. Na wynikach podobno jest napisane, że mam dostać skierowanie na kolposkopię. Zastanawiam się czy to rutynowe działanie w celu kontroli po zabiegu czy czeka mnie powtórka z rozrywki 😶



    Może laboratorium wykonujące badanie zapisało takie zalecenie. Ja zawsze jakieś mialam na wynikach, ale to lekarz decyduje co dalej. Mi gin powiedziała, że jeśli wynik będzie ok i zmiana wycięta z granicą zdrowej tkanki to za 6 miesięcy cytologia zgenotypowaniem HPV. Takie mam zalecenie, ale będzie wynik to się okaże. Ja muszę  odebrać wynik ze szpitala i udać się do mojej lekarki to pewnie wydadzą mi go bez problemu. 

  • W piątek jadę odebrać te wyniki, może dowiem się z nich sama czegoś więcej 😳 

    Joanna a Ty dzwoniłaś podpytać o swoje wyniki? Ty zabieg miałaś chyba ciut po mnie, nie?

  • W piątek spróbuję i jak będą to pojadę odebrać. 

  • Kardamonka napisał:

    W piątek jadę odebrać te wyniki, może dowiem się z nich sama czegoś więcej 😳 

    Joanna a Ty dzwoniłaś podpytać o swoje wyniki? Ty zabieg miałaś chyba ciut po mnie, nie?


    Ja miałam zabieg kilka dni po Tobie 

  • Joannna napisał:

    W piątek spróbuję i jak będą to pojadę odebrać. 


    Trzymam kciuki, by były i bylo ok :-)

  • Daj koniecznie znać, co i jak! Ja też napiszę :-)

  • Ja niestety wyniku nie odbiorę, bo nadal go nie ma :( przyszły wyniki z późniejszych dni, a mojego brak. 

  • Ja swoj już mam u szczerze ro nie wiem co myśleć...

    "Znacznie skoagulowane fragmenty stożka szyjki w większości pozbawione pokrywy nablonkowej. W zachowanym nablonku wielowarstwowym płaskim, częściowo odwarstwiinym, widoczne cechy od cin1/lsil do cin 3/hsil z rozległym tapetowaniem gruczołów szyjkowych. Że względu na fragmentacje i koagulację materiału ocena resekcyjnosci bie jest możliwa... wynik potwierdzono barwieniem IHC p16 (+).

    Zalecenie - do kolposkopii.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat