Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Wiesz Misiek, mi pierwsza lekarka zabroniła, ale tylko dlatego, że wprost mi powiedziała TY SIĘ NIE LICZYSZ, TYLKO BADANIE KLINICZNE. a potem doszło do tego, że nadkwasota od leków tak mi zęby zniszczyła, że fortunę na zęby wydałam. A chirurg robiący gastroskopie wręcz mnie opierdzielił, że tak późno do niego przyszłam. Ale masz racje - ilu lekarzy, tyle opinii. To tak jak z wątrobą - u jednych wyniki tragiczne, u mnie super. Za to ja nietypowo dusze się po nilotybie. Tak więc dla każdego ...coś innego. Najważniejsze z tego aby pamiętać, że te leki już do końca życia trzeba zjadać, a więc żołądek w dobrym stanie się przyda.
  • I tego się trzymajmy. Ja jak mam problemy z żołądkiem jestem zupełnie innym człowiekiem nie do życia, więc również wolę mieć go w dobrym stanie. Pozdrowionka. :-).
  • :D :D :D :D :D :D
  • Nala jak tam twoje zdrówko,czy juz lepiej? Pozdrawiam serdecznie
  • 3 tygodnie diety i moja wątroba trochę lepiej, bilirubina 2,07- no może szału nie ma ale troszkę spadła :-) naleczko udanego wypoczynku- nic tak nie działa na zdrowie jak błogie lenistwo : -)
  • Witam wszystkich serdecznie. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale piszę pierwszy raz. Powiedzcie mi proszę, po jakim czasie osiągnęliście MMR? Biorę imatynib od grudnia, ale dzisiaj moja lekarka zdecydowała o zmianie na Tasignę, ponieważ w badaniu molekularnym wykonanym po 4 miesiącach brania leku nie było jeszcze odpowiedzi. Rzeczywiście powinna być tak szybko?
  • Aha, moje BCR-ABL po 4 miesiącach leczenia to 2,81
  • Witaj karola639 ja na imatinibie po 3 miesiącach mialam 2,45% po kolejnych 3 urosło do 3,15 a po zmianie na Tasignę po 3 miesiącach MMR 0,007 a po kolejnych 3 miesiącach 0,00% Trzymam kciuki za ciebie: -)
  • To mam nadzieję, że u mnie też tak będzie :) Gratulacje! Pytałam, bo wg wytycznych ten wynik po tym okresie jest ok, powinno być <10%, cytogenetyczne też mi wyszły ok, więc zastanawiam się, czy ta zmiana już w tym momencie była naprawdę konieczna. Trochę mi szkoda, bo dobrze reagowałam na Nibix, w zasadzie zero skutków ubocznych.
  • powinno być <10%, cytogenetyczne też mi wyszły ok, więc zastanawiam się, czy ta zmiana już w tym momencie była naprawdę konieczna. Trochę mi szkoda, bo dobrze reagowałam na Nibix, w zasadzie zero skutków ubocznych.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat