Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Witam wszystkich z PBS. Wczoraj otrzymałam z apteki szpitalnej TELUX zamiennik IMATYNIBU Accord. Zamiennik ma bardzo intensywny, nieprzyjemny aromat powodujący nudności i odruch wymiotny.Czy ktoś miał podobne doświadczenia ? Pozdrawiam.
  • Misiek2lucky - ja oczywiście nikogo nie namawiam na leki osłonowe. Ale przez 4 lata brania imatynibu mój żołądek się totalnie rozwalił!! Teraz jak chcę zjeść cudownego pomidorka to mój brzuchol się buntuje. Wiele produktów nie mogę jeść, bo mam zapalenie żołądka i nadkwasotę. Zawsze mówię, że rak mnie nie zabije, tylko z głodu padnę :D :D :D :D :D :D :D :D :D Na szczęście zmieniłam lekarza i ten jest normalny i pozwala mi jeść panrazol - tylko tak jak napisane na ulotce - dwie godz po zjedzeniu leku.
  • Jurekw - będzie dobrze! Grypa zabija więcej ludzi niż białaczka. Ja choruję prawie 10 lat. O za miesiąc będzie dokładnie 10 lat jak choruję. Ale jaja.. Oj zrobię imprezę z tej okazji :D :D :D :D :D :D :D Jak coś to pisz Jurku, pisz. To pomaga :D
  • Nala to ciekawe bo z tego co wiem wszystkie inhibitory pompy protonowej zażywa się najlepiej rano na czczo conajmniej pół godziny przed posiłkiem. Z drugiej strony opisy profesjonalne mówią że posiłek nie wpływa na stężenie i działanie leku jedynie lekko opóźnia wchłanianie. I komu tu wierzyć. ;-);-);-). Brałem je oczywiście z przerwami parę lat, złoty środek,juz w porządku mój żołądku. :-)
  • 8 lat temu
    Misiek ja też pracuje na 3 zm i jak jeden tydzień wezmę leki 4 godz przed pracą jak robię drzemkę to się nic nie stanie :D
  • Misiek2lucky - tak wiem, że różnie piszą. Ja jednak postępuje tak, jak producent kazał, dokładnie 2 godz po jedzeniu. I wiesz co??? Robię tak już ponad 5 lat a leki działają bardzo dobrze, więc ja akurat wierzę, że na dwie godz po zjedzeniu tasigmy to panrazol jest ok. Oto moje słowo :):):) ot tak, świnka doświadczalna
  • 8 lat temu
    W naszej chorobie jest zakazane przyjmowanie leków takich jak polprazol,panrazol ... ponieważ chamują wchłanianie naszych tabletek zapytajcie swojego lekarza i znacznie wpływają na wyniki. :D :D :D Pozdrawiam wszystkich.
  • Giza41 - nie zgadzam się. Leczę się 10 lat i nie słyszałam o takim zakazie. Ja jadłam imatynib, dazatynib i teraz nilotyb. I jadłam leki osłonowe. Najpierw koniecznie trzeba przeczytać ulotkę i oczywiście rozmawiać z lekarzem!!!! Na każdej ulotce jest info o lekach osłonowych. Ja jestem przykładem, że można jeść te leki ale o określonych porach. Znam też kilku pacjentów z wrocławskiej kliniki którzy od tal biorą też leki osłonowe i mają doskonałe wyniki. To tylko takie moje skromne zdanie.
  • sierotka napisała 11 sek temu | edytuj komentarz Hej wiemy że wchodzicie bezpośredni do swoich tematów dlatego cos Wam wklejamy i zapraszamy: http://policzmysie.pl/forum/post/3331/spotkanie-forumowe-2016-wrzesien-druga-polowa/
  • Wszystko się zgadza. Według opracowań naukowych też do dwa rozbieżne zdania. Jedni piszą że nie ma to wpływu inni że część pacjentów ma gorsze wyniki ze względu na właśnie prazole. Te statystyki nie są do końca przekonujące. Więc jak ze wszystkim, jeśli wyniki są dobre mimo osłony to na zdrówko, jeśli nie warto rozważyć tą kwestię. Mi lekarz nie zabronił powiedział tylko że jak najmniej ale nie ze w ogóle. Ja jednak wolę mieć zdrowy żołądek bo to nasz drugi mózg jak to mówią, smacznego. :-)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat