Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Hej Dora dzięki za odp.U mnie wątroba ok wyniki i usg bez zmian za to żołądek po lekach masakra biorę je wieczorem przed spaniem . ze stawami mam problem.puchne jak balon z tego co przeczytałam te objawy powinny już minąć.A jeszcze jedno grupę dostalaś na tą chorobę na stałe.
  • Giza grupę 2 dostałam na 3 lata,co do opuchlizny to przez cały czas brałam furosemid od jakiegoś miesiąca nie biorę ich wcale minimalna opuchlizna się utrzymuje jak będzie gorzej zacznę je brać na nowo,ja nibix biorę rano żołądek ok gorzej z wątrobą na to biorę hepa merz i esentiale forte ,jak twoje mmr
  • 8 lat temu
    Moje MMR to 0.0491 pani doktor powiedziała że to dobry wynik w normie a czemu pytasz z tego co czytałam to masz bardzo dobre mmr tylko się cieszyć mi trochę brakuje.Dora a ty masz grupę z ZUS .pozdrawiam :)
  • Grupę mam z Powiatowy urząd ds Niepełnosprawności ,nie z ZUS,nie starałam się o rentę,ale spróbuj powodzenia
  • giza 41 do poczytania: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/art,13,instytucje-orzekajace-procedury-orzekania-tryb-i-zasady i warto się orzec chociażby dlatego: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/p,94,uprawnienia-osob-niepelnosprawnych
  • 8 lat temu
    Bardzo wam dziękuję dziewczyny za pomoc .Iwoska ma się rozumieć że ty też masz grupe :) :) :)
  • Witam, dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi, niestety jestem pewna, że jak M. usłyszałby cokolwiek o psychologu to udawałby, że nic nie słyszy. Co do jego rodziny.. jak usłyszeli białaczka to już go do "trumny kładli", a w tej chwili to rzadko kiedy spytają jak po wizycie, to już bardziej z mojej strony wszyscy bardziej się interesują. Ja sama staram się M. traktować normalnie, trochę w życiu przechorowałam i wiem co oznacza zbytnia troskliwość... ale też nie jestem obojętna. Nie jest lekko M. ma trudny charakter, a ja wcale nie lepszy. Staram się być cierpliwą, ale nie zawsze można. Dzięki i pozdrawiam ;)
  • Abata89 - kochana jesteś! Na pewno w głębi serca to docenia!!! Życzę Ci po prostu cierpliwości i wytrwałości. Może akurat Jemu potrzeba ciutkę więcej czasu! Trzymajcie się!!!
  • Nala masz racje czas goi rany. Pozdrawiam
  • Hej. Macie może jakieś sposoby na drażniące żołądek działanie imatinibu. Po każdej tabletce przez 2 do 3 godzin czuję jak by mi się skórka od pomidora przykleiła do żołądka. Biorę w trakcie sporego posiłku i pije dużo wody. Próbowałem z kefirem. Już mam wstręt do tych tabletek. Ale działają bo mam dobre wyniki więc szkoda zmieniać. Zresztą lekarz i tak pewnie ich nie zmieni skoro są skuteczne.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat