Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Agunia76 - Ty wiesz - uściski i całuski Tobie zawsze. Właśnie zasiadłam z kubkiem herbatki - pokrzywa z pola, melisa z pola i do tego kminek i anyż. Dobrze robi mi na brzuszek. Zdrowie Wasze!!!
  • Madzialenko co brałaś wcześniej?czy twoje wyniki się pogorszyły?gdzie się leczysz
  • Dziewczyny :) Leczę się od 5 lat we Wrocławiu. Leczenie szło super - 1,5 roku temu osiągnęłam mr 4,5. Natomiast po zmianie na Telux moje wyniki zaczęły się pogarszać. W morfologii na razie nie ma cudów, natomiast BCR/ABL podskoczyło tak bardzo, że utraciłam MMR. W związku z tym zostałam przestawiona na Tasignę. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jestem nietypowa jeszcze pod jednym względem: mianowicie białaczki nie sa chorobami przekazywanymi genetycznie, prawie nie zdarza się, by chorowała więcej niż jedna osoba z danej rodziny. A u mnie rozchorowała się także mama, choć ona ma PBL/chłoniaka. Tak więc w sumie trudno by było udowodnić, że to wina leku...
  • Madzialeno musi być dobrze ja przeszłam z TELUXu we wrześniu 2015 bo MMR urósł z 2.45 do 3.15 po 3 miesiącach Tasigny spadło do 0,007 a jutro idę po drugi wynik MMR na Tasignie więc zobaczymy ☺ i poza problemem z bilirubina jest mi dużo lepiej niż na TELUX no ale jak długo wątroba wytrzyma zobaczymy co mi jutro powie hematolog :-) Wierzę że Tobie będzie dobrze na Tasignie :-)
  • Madzialena to życie pisze nam scenariusze .Trzymajcie się z mama i walczcie.
  • MMR 0.0% Tańczę z radości ☺
  • Gratulacje i tak trzymaj a teraz się właśnie ciesz.Pozdrawiam
  • Iwoska - ja nadal tańczę z radości po Twoim porannym sms!!! Ale fajnie!!!
  • 3 tygodnie po rozpoznaniu Cml morfologię i wątrobę mam w normie. 3 tygodnie z imatinib accord 400mg. Pierwszy najtańszy lek i od razu się przyjął. Może to kogoś pocieszy kto również bierze ten lek. Pozdrawiam.
  • Same fajne wieści :) Mam nadzieję, że niedługo i ja napiszę coś optymistycznego :) Iwośka, Misiek - gratulacje :):):)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat