Czy któraś z Was również ma zdiagnozowanego raka płaskonabłonkowanego nierogowaciejącego G3 ?

8 lat temu
Witajcie ! W czerwcu 2015r. wyszła mi nagle cytologia grupa III a to badanie robiłam cyklicznie....Potem na cito biopsja,wycinki itp.,z czterech wycinków trzy wyszły dobre ale ten czwarty nie był do odczytu.Czułam wtedy, że coś nie jest jak powinno.Przerażający strach.Potem na cito konizacja i bardzo złe wyniki, dodatkowo podkreślone przez lekarza czerwonymi mazakami. Niestety nie udało się, odebrany wynik odebrał mi siły i jestem przerażona.Wszystko toczy się a raczej pędzi błyskawicznie. Zleconą mam tomografię,rezonans,szereg badań,karta DILO.Operację mam mieć w I połowie października,lekarze mają jeszcze wspólnie ustalić czy usuwać węzły chłonne.Wszyscy mi mówią,że nadzieja we wczesnym zdiagnozowaniu choroby. Może ominie mnie chemia itp. Bardzo się boję. Dodatkowo ten mój strach paraliżuje strach moich najbliższych.To jest koszmar. Proszę o kontakt kobiety u których zdiagnozowano raka płaskonabłonkowanego nierogowaciejącego w stopniu złośliwości G3.
53 odpowiedzi:
 • 8 lat temu
  Witaj. ......."Wczoraj odebrałam te wyniki i jestem przerażona".... co masz napisane na tych wynikach ? ......."Zleconą mam tomografię i rezonans".... i to i to jesteś pewna ? Pod jaką opieką medyczną jesteś ? kto podjął decyzje o operacji ?
 • 8 lat temu
  Mam napisane: rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący G3. Mam zleconą tomografię i kilka dni potem rezonans magnetyczny. Jestem pod opieką szpitala przy Kamieńskiego we Wrocławiu,poradnia onkologiczno ginekologiczna.
 • 8 lat temu
  Szczerze pierwsze słyszę by jednocześnie były wykonane oba badania obrazowe. Pytałam o placówkę medyczna ze względu na to by mieć pewność że konsultowana byłaś z onkologiem. Rozumiem że jesteś już po wstępnych badaniach . Co by bardziej sprecyzować odpowiedź która będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, proponuję skrobnąć pytanie :)
 • 8 lat temu
  nie mam pytania, chciałabym znaleźć kogoś w podobnej sytuacji.... Nie jestem sama, mam rodzinę, męża i dwóch synów. Dookoła sporo osób ale nikt chorego nie zrozumie jak drugi chory. Mam najpierw mieć tomografię a tydzień po niej rezonans, obu badań nie można zrobić w mniejszym odstępie czasowym bo wymagają innego kontrastu. Opiekują się mną onkolodzy i ginekolodzy ze szpitala w którym byłam wcześniej na biopsji i po 2tygodniach na konizacji. Czuję się zaopiekowana. A pytanie.... czy mam duże szansę na długie życie biorąc pod uwagę to, że wcześnie został ten rak wykryty. Czuję się bardzo dobrze, przynajmniej na tę chwilę.
 • kaka sory że się wtrącam w ten temat Nie można robić TK a 2 tgog Mr , powinien być od razu zrobiony RM jest dokładny a 2,to masz bardzo dobrą onkologie na Hirszfelda a nie Kamińskiego Pozdrawiam
 • 8 lat temu
  Właśnie i ja jestem tego samego zdania co przedmówca. Szpital o którym jest mowa jest szpitalem wojewódzkim, zaś szpital o którym wspomniał bolek1950 jest to centrum onkologii . Warto jak dla mnie choć zasięgnąć tam niezależnej opinii. Nie potrzebne jest żadne skierowanie wystarczy tylko wynik histopatologiczny i wykonane badania . Masz wysoki stopień złośliwości co jak dla mnie przemawia za tym by dobry onkolog wypowiedział się na temat co dalej .
 • 8 lat temu
  Tak, masz rację. Niezależnie od wszystkiego idę we wtorek do dobrego, polecanego onkologa chorób kobiecych.Zdecydowanie szukam pomocy wszędzie.O Hirszfelda wiem i jeśli ten onkolog poleci mi Hirszfelda to tam pójdę niezwłocznie. Ja poprostu trafiłam na badania wstępne,na biopsję,na konizację własnie na Kamieńskiego i na oddzialne onkol.ginekol.czuję, że się mną opiekują dlatego mam zaufanie.Dzięki za poradę i uwagi. :D
 • 8 lat temu
  Mam zleconą tomografię i rezonans bo chcą wiedzieć czy wycięcie kobiecych narządow zakończy sprawę. Wiem co mnie czeka i co mi jest. Nie mogę sobie znaleźć miejsca. Bardzo się boję. Czuję się bardzo dobrze i dlatego nie dochodzi do mnie, że mój stan jest naprawdę groźny. Szukam kogoś tutaj na forum w podobnej sytuacji.
 • Kaa jak jesteś na Kamińskiego to zrób to TK a twój onkolog nie poleci ci Hirszfelda bo dla nich jest konkrecja znam wrocek n Hirszfelda ja miałem zabiegi w lipcu teg r,Jest szpital na wysokim poziomie onkologicznym najnowszy sprzęt i lekarze doświadczeni chcesz coś wiedzieć o mnie to to jestem rak pęcherza moczowego na wątku czarownicz 44 Pozdrawiam <3 <3 PS czy masz pakiet onkologiczny jak nie masz to to wyrób to pomaga ekspresowo w kolejkach
 • 8 lat temu
  jestem pacjentką DILO o to ci chodzi ? ;(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat