Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13060 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    I będziesz wolną (...)* zjadło mi :D

  • 3 lata temu

    Taki pobyt mi się trafił na pierwszy raz, że go chyba nigdy nie zapomnę. 

    W piątek po przyjęciu tak jak mówiłam badania (krew, usg, rtg, scynto szyi). Cały weekend bezczynności. W sobotę awaria toalet na oddziale. Od poniedziałku na izolatce bez jodu bo z powodu awarii nie działał system oczyszczania. Pomogły nasze skargi do dyrekcji aż w końcu wezwali odpowiednich fachowców i godzinę temu łyknęłam tabletkę. 

    Oczywiście nie mieliśmy pretensji do opiekunów na oddziale, ale do władz szpitala, że mimo zgłoszeń od nas i pielęgniarek, że oddział stoi przez weekend nic się nic się nie działo. Dostaliśmy oficjalne przeprosiny i porządna ekipa się znalazła :-)

    Jeśli ktoś z Was ma przyjęcie w najbliższym czasie pytajcie czy terminy są aktualne, bo my przyblokowalismy

  • 3 lata temu

    izolatki troszkę :-)

    Oby wyniki nie przyniosły już żadnych niespodzianek :-) 

  • Hej. Bardzo mocno Wam kibicuje i trzymam kciuki. Przed nami jeszcze tomograf szyji i termin operacji męża to 28.04 mam nadzieję że czas szybko zleci a po operacji dalsze leczenie będzie rowie dobre... Całkiem nieźle zważywszy że termin porodu mam na 27.05  i mam nadzieję że do tego czasu mąż będzie na chodzie żeby pomóc mi przy dziecku :) 

  • 3 lata temu

    Po miesiącu już powinien spokojnie być ma chodzie. Ja zostałam z 2 latka sama w domu już 4 dni po operacji. Wiec patrząc na to, że (mostu nie czytaj!) mężczyźni mają trochę inaczej to miesiąc powinien mu wystarczyć :-) 

  • 3 lata temu

    😡

  • 3 lata temu

    Mostu miałeś nie czytać! To nic osobistego! :-) Mężczyźni (przynajmniej Ci z mojego otoczenia) trochę gorzej znoszą wszelkie dolegliwości :-) 

  • 3 lata temu

    Nie no, wiem jak to jest haha. Akurat na swoją obronę to dwa dni po operacji już sobie grałem na gitarze i piłem piwko, a 6 dni po operacji byłem już w pracy. Bez żadnego narzekania 😁 z kolei Pan z którym byłem na jodowaniu był na L4 kilka miesięcy, więc nie ma reguły. Tak swoją drogą, to przez to że wzięłaś tabletkę dziś, to wypuszczają Cię w czwartek? 

  • Mam nadzieję że u męża też będzie pozytywnie, i już się skończy dla nas czarny okres :/

    PS czarny bo w lipcu zmarła teściowa a w grudniu teść :/

  • Nie W lipcu a w listopadzie 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat