Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Wynik będę miała w przyszłym tygodniu. Dam znać co i jak. Opisz dokładnie pobyt w Gliwicach i daj znać jak wyniki. Pozdrowienia :-)
  • 3 lata temu

    Mostu zazdro tego zastrzyku!

    Ja odstawilam hormony 26 stycznia. Po tygodniu buchania gorąca, czułam jakby mi się twarz palila. Moja mama tak miała przy menopauzie Przeszło już. Chrzakam więcej niż zwykle A w nocy nogi same chodzą. Miewam napady śpiączki ale pomagają słuchawki z dobra muzyką. Ogólnie jestem jakas ciągle wnerwiona (ale to akurat nie wiem czy od hormonów, czy jeszcze bardziej wyostrzył się mój już i tak trudny charakter 😂). 

  • 3 lata temu
    Gliwice to najlepszy ośrodek leczenia tarczycy!
  • 3 lata temu
    Hej, obserwuje to forum odkąd dowiedziałam się o chorobie. Jestem już po operacji, czekam aktualnie no jodowanie, które odbędzie się w marcu w Poznaniu. Mam kilka pytań do osób, które w przeciągu ostatniego miesiąca, dwóch tam były. Czy jest robiony test na covid przed przyjęciem? i czy mógłbyś ktoś napisać dzień po dniu jak to się odbywało? I Czy też musieliście odstawić leki miesiąc wcześniej? :)
  • Kajda cofnij się na 1288 tam napisałam jak jest na jodzie na Przybyszewskiego . Pozdrawiam 

  • 3 lata temu

    Kaska, a co z testem na covid? 🙂

  • 3 lata temu

    Kajda - pytałam ich, nie ma testu. Nie wiem czy Kasia nie miała zastrzyku więc jej pobyt mógł troszkę inaczej przebiegać.

    Ja musiałam odstawić hormony miesiąc przed. Przyjęcie na oddział mam w przyszły piątek. Więc zdam relacje jak to było :-) Denerwuje się bo jestem krótko po covid. Przez odstawienie hormonów i osłabienie covidem mam problemy z podniebieniem, oby tylko nie jakąś candida czy coś bo się załamie. Mam nadzieję, że nie będzie to przeciwskazaniem... 

  • Dziewczyny na Przybyszewskiego testów na COVID się nie robi . Ja miałam podany zastrzyk Thyrogen .  Nie odstawiałam tabletek . Jak macie pytania to piszcie . Myśleć pozytywnie będzie dobrze .

  • 3 lata temu
    Witajcie! Ja już dostałam wynik badania HP. Praktycznie w 100% potwierdziło się ostanie usg tarczycy, Czyli guzy duze do 2 cm łagodne, a mały skubaniec 5 mm brodawkowaty wariant klasyczny, dodatkowo w drugim płacie 2mm brodawkowaty wariant pęcherzykowy. Teraz czekam na jodowanie ;-)
  • 3 lata temu
    Karlas nie było szans żebyś dostała zastrzyk z Thyrogenu? Nie wiem jakim trybem decydują o tym komu dadzą zastzyk a kto ma odstawic hormony? W Gliwicach ponoć wszyscy dostają zastrzyk, w CO Warszawa 90% osób ma jod z odstawieniem hormonu. Jak czytam o Twoich dolegliwosciach, to zdecydowanie wybrałabym ośrodek gdzie jod jest z Thyrogenem....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat