Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Dzień 2 i 3 w Gliwicach bardzo nudne. Dostaliśmy tylko po jednym zastrzyku o 12 i reszta dnia spędzona na telefonie. Jutro dzień podania jodu. Próbuję się pozytywnie nastawić do tej czwartkowej scyntygrafii, szczególnie, że miesiąc po operacji moja tyreoglobulina wynosiła 0.04,czyli niewykrywalna. Musiałbym naprawdę mieć pecha, żeby w te 4 miesiące od kontroli coś mi uroslo... 

  • 3 lata temu
    Mostu jak się czujesz po Thyrogenie? jakieś skutki uboczne? Przyjęty byleś do szpitala w czwartek czy piatek ? Czy po scyntygrafii będą Was już wypuszczać do domu? Napisz jeszcze prosżę jakie badania były robione na kontroli miesiąc po operacji TSH, TG czy coś jeszcze? I czy robili tez USG? Tak na marginesie wspólczuję "współlokatora". Miałam podobną sytuację podczas pobytu w szpitalu na operacji. Pani obok po 60-tce i jej hobby to rozmowy. Buzia jej się zamykała tylko jak spała. A jak spała to chrapała. (....) Na następny pobyt w szpitalu biorę korki do uszu i słuchawki :)
  • 3 lata temu

    Nie chcę żeby ktoś tu zzieleniał z zazdrości bo naprawdę współczuję odstawienia hormonów, ale po thyrogenie ja i współlokator czujemy się świetnie, żadnych skutków ubocznych. Przyjęty byłem w sobotę, i tak, po scyntygrafii lekarz omawia wyniki i można jechać do domu. Miesiąc po operacji robili mi badanie z krwi - tsh, tg i anty-tg. Anty-tg to przeciwciała, i jeśli są one obecne to często zaniżają wynik Tg, dlatego trzeba je robić razem. U mnie anty-tg wynosiło 11, i różnie w literaturze piszą, raz że poniżej 100 to nie wykrywalne, raz że poniżej 20, ale zazwyczaj się mieszczę więc mój tg był wiarygodny. Lekarz akurat mi nie robił usg ale innym, którzy byli przede mną, już tak. Podejrzewam, że było to związane właśnie z tą wartością tg, zwrócił uwagę że mam bardzo ładne tylko tsh za wysokie(miałem 14) i pewnie dlatego nie robił mi wtedy usg, bo z tak niskim tg jest mała szansa nawrotu miesiąc po operacji. 

  • 3 lata temu
    Mostu, to super, że zero skutków ubocznych :) Czyli pobyt jest od soboty do czwartku? Z antyTG rzeczywiście trzeba uwazać bo fałszuje TG. Ja niestety przed operacją miałam anty-TG 8 krotnie powyżej normy, wiec nie ma szans, zęby tak szybko przeciwciała spadły. Podobno utrzymują się rok a nawet dlużej. Czy jutro jak dostaniecie jod przechodzicie na odział zamknięty ( izolatka) ? Zastanawiam się czy taką zwykła folią typu strech mozna laptopa owinąć, czy to musi być jakaś grubsza folia... Nie martw się o nawroty, Na razie masz wszystko doszczętnie wycięte. a jod zrobi resztę. I miejmy nadzieję, że temat raka będzie zamknięty :)
  • 3 lata temu

    Od piątku do czwartku, no bo cały piątek też się jednak spędza w szpitalu 😁 I tak, jutro dostaniemy koło 13-14 jod i przechodzimy na izolatkę. Mówią, że nie ma tam telewizorów, ale za to są kamery które patrzą czy nie rozrabiamy haha. Co do folii to nie wiem, dopiero jutro się dowiem jak podchodzą do tematu wnoszonych rzeczy. Podejrzewam, że sprawdzają co się wnosi, bo wątpię, żeby wpuścili kogoś nie zwracając uwagi na to, że ma przy sobie laptopa, a potem kazaliby mu go wyrzucić. Ja na telefon i konsolę przenośną nintendo mam takie worki do zamrażalnika strunowe, więc nie powinno być problemu. Prawdopodobnie każą mi za to wyrzucić ładowarkę, bo jej nie mam jak owinąć. 

  • Ja nie wyrzucałam ładowarki. Ważne jest , żeby po przyjeździe do domu nikt inny nie korzystał z tego sprzętu na wszelki wypadek. Zdezynfekujcie i spokojnie używajcie. Tu jest informacja z ulotki szpitala w Bydgoszczy: "Przedmioty i sprzęty znajdujące się w otoczeniu chorego nie stanowią zagrożenia dla osób postronnych, promieniowania jonizujące nie „osadza się” i nie „przenosi się” poprzez przedmioty. Promieniowanie jonizujące jest tylko wokół źródła, jakim jest tarczyca chorego. Przykładowo: chory może przebywać z zachowaniem odległości, w tym samym pomieszczeniu, może korzystać z tych samych przedmiotów (meble, sprzęt AGD), może wykonywać prace domowe (sprzątanie, prasowanie, gotowanie itp.)." Oczywiście z kobietami w ciąży i dziećmi trzeba szczególnie zachować dystans.
  • 3 lata temu

    Dzień 4, Poniedziałek. Z rana przed śniadaniem pobranie krwi. Po śniadaniu około godziny 11:30 zeszliśmy po resztę prowiantu do szatni, później zjedliśmy obiad w swoim pokoju i o 13 poszliśmy do izolatki. Izolatka jest większa, więc to na plus. Nad łóżkami są sondy mierzące promienowanie. O 14 zeszliśmy na dół, pan przy okienku wydaje w probówce tabletkę z jodem, połykamy, zapijamy, i do izolatki. Przez godzinę po tabletce trzeba leżeć w łóżku. Dwie godziny po można dopiero zacząć pić i jeść. W pokoju jest kamera. Prysznic możemy wziąć dopiero w środę wieczorem. Jeszcze 3 dni i do domu ale mega się nakręciłem na tą scyntygrafię. Jeśli wyjdzie czysto to będę skakał pod sufit 😁

  • 3 lata temu

    Rany, Mostu co oni Wam jeszcze dają w tym szpitalu?! Bo widzę humor na duuzy plus :-)

    Będzie dobrze! Jakby nie było to finalnie i tak damy sobie radę i będzie dobrze! 

  • 3 lata temu

    Atmosfera jest bardzo fajna. Pielęgniarki w Gliwicach są sympatyczne, nawet człowiek nie czuje, że jest na onkologii :D 

  • 3 lata temu
    Reżim straszny ale humor super!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat