Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    @Mostu bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Czy wiecie czy Gliwice wystawiają kartę DILO czy lepiej zeby wystawił ją lekarz POZ? U nie jest biopsja V - podejrzenie raka brodawkowatego. Doczytałam w necie, że wtedy kartę powinien wystawić lekarz POZ, bo szpital moze dopiero po potwierdzeniu diagnozy, czyli jak juz pewność 100 % że to rak.
  • 3 lata temu
    @GosiaC, mi kartę DiLO wystawili przy drugiej wizycie w Gliwicach. U mnie w mieście z biopsji też wyszła kategoria Bethesda V, lecz w Gliwicach gdy zbadali preparat wyszło Bethesda VI- rak złośliwy. Dopiero jak był ten wynik to zadzwonili żebym przyjechał na kilka badań i tam od razu założyli mi DiLO.
  • 3 lata temu
    @Mostu Bardzo Ci dziękuję! To forum jest nieocenione :)
  • 3 lata temu

    Kartę DiLO wystawił mi lekarz POZ. W moim przypadku nie przydała się, wszystkie badania robiłam prywatnie, pomimo DiLO tak było szybciej.

  • 3 lata temu
    @maga83 bardzo Ci dziękuję. Ja dzwoniłam do Gliwic pytać o kartę DiLO, czy ją wystawią, czy mam z nią przyjechać. Powiedzieli mi, że wolą wystawić sami, bo wtedy mogą zlecić wszystkie badania itd. więc juz nie prosiłam o to lekarza POZ. Mostu pisał, że Jemu wystawiły kartę Gliwice, więc mam nadzieję, ze u mnie będzie podobnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
  • 3 lata temu

    Witam wszystkich. Niedługo będę miała diagnostykę w CO Warszawa. Czy ktoś wie czy dają teraz zwolnienie po szpitalu czy nie ma takiej potrzeby po małym jodzie ?

  • Witajcie, czy ktoś był może ostatnio na wizycie kontrolnej w poradni Gliwicach . Półtora roku temu wyznaczyli mi termin na połowę stycznia 2021 r. i tak się zastanawiam jak to teraz w pandemii wygląda. tam zawsze do rejestracji były tłumy, a i później pod gabinetami też jeden na drugim siedział. Trochę się boję tej wizyty, bo najpierw 2 godz. w pociągu, potem parę godzin oczekiwania na badanie i znowu pociągiem do domu. Stąd moje pytanie, ktoś ostatnio był może na zwykłych badaniach kontrolnych ???
  • Hej, ja miałam kontrolę 2 tyg. temu, też po 1,5 roku. Na początku minikolejka do rejestracji Wielka kolejka do pobrania krwi (chyba 1,5 godz) i praktycznie zero kolejki na USG. W kolejce wypełniasz ankietę covidową i dot. aktualnych dawek leków i ew. dolegliwości.  W gabinecie oddajesz ankiety, masz USG i adresujesz do siebie kopertę. Wypis z wynikami i nowym terminem dostałam po tygodniu (z Gli wyszło w dniu kontroli, są jak zwykle świetnie zorganizowani). Kolejna wizyta za 1,5 roku - mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie 😊

  • Ja się zaopatrzyłam w porządną maseczkę ffp2. Warto dla spokoju. Będzie dobrze

  • 3 lata temu

    przepraszam jeśli wyjdę na panikare ale 10 dni temu miałam robiona biopsję, mimo opinii, że jest to bezbolesne mnie bolało (nie mam niskiego progu bólu, urodziłam dwójkę dzieci bez znieczulenia), ale minęło i wydawało się ok, a dziś powstała mi gula na szyi w tym miejscu i boli przy przelykaniu, miał ktoś z Was tak, czy to normalne?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat