Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13060 odpowiedzi:
  • Z powrotem do normalnego trybu życia zależy od indywidualnej sytuacji. To jest sprawa bardzo indywidualna. Jednak chyba większość dochodzi do "normalności" bardzo szybko. Gdyby nie blizna to nie byłoby śladu po operacji. Oczywiście zaraz po operacji nie jest wskazane wykonywanie gwałtownych ruchów szyi , aktywnych ćwiczeń, itp, ale spacery jak najbardziej wskazane.
  • dziękuję za informacje, nigdy nie byłam typem wyczynowca, raczej rekreacyjnie. No to z nadzieją, że będzie ok. 

  • 3 lata temu

    hej ja tez mam 21.07 przyjęcie w Gliwicach 

  • Ktos napisał:

    hej ja tez mam 21.07 przyjęcie w Gliwicach 

    Naprawdę? To się może spotkamy! Nie wiem jak duży jest tam oddział, ale kto wie może wylądujemy na tej samej sali?


  • 3 lata temu
    ALwe fajnie dziewczyny że się spotkacie. Dajcie znać jak się poznacie.
  • hej, już się poznałyśmy, leżymy na tej samej sali obok siebie 🙂, wczoraj przegadałyśmy całe popołudnie i wieczór, a teraz już jesteśmy tuż przed operacją, strach zagląda nam w oczy, ale to że jesteśmy razem dodaje nam otuchy. Trzymajcie za nas kciuki!

  • już po wszystkim. Jest całkiem dobrze. Usunęli mi tylko jeden płat. Już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do domu. Pozdrawiam! 

  • 3 lata temu
    Hej ! Jestem tu nowa, miesiąc temu miałam biopsję guza tarczycy i wyszło podejrzenie Bethesdaa V. Kiedy czytałam wynik doznałam szoku. U mnie w rodzinie nigdy nikt nie miał raka i akurat trafiło na mnie ;/ Jutro mija już 2 tygodnie od operacji. Miałam wycięty tylko prawy płat na którym był "mikrodziad" 3 mm. Bardzo się stresuje bo jutro jadę odebrać wynik histo i nie wiem co tam dokładnie wyszło. Czytam tak co piszecie i że przeważnie miałyście całą tarczycę wycinaną i jod podawany wiem, ze z jednym płatem, który mi został nie łapię się na jodowanie. W szpitalu okazało się ze mam anemie nie wiadomo dlaczego podejrzenie - celiakii ;/ jestem załamana, a w pon byłam jeszcze na biopsji cienko igłowej cycka bo wyczułam sobie jakiegoś guzka. Na usg wyszło, że zmian jest więcej ale nie wiadomo jakie i zalecenie biopsja największej zmiany. Wszystko na raz :( Jutro odbieram dwa ważne wyniki histo tarczycy i badanie guza z cycka :( Trzymajcie kciuki - Ania
  • 3 lata temu
    niki185 - są pewne podobieństwa "jednostek chorobowych" między nami (usunięty jeden płat, jestem celiakiem, a zmiana w mojej piersi okazała się gruczolakowłókniakiem). Jeśli masz ochotę, napisz do mnie na priv. Trzymam kciuki, będzie dobrze:)
  • 3 lata temu
    Łucja91 dzięki za odpowiedz :) ile czasu jesteś po operacji tarczycy jaki wynik jeżeli mogę wiedzieć. Czy gruczolak włókniak w piersi masz pod obserwacja czy jak ?? histo mam - potwierdzony rak brodawkowaty bez przerzutów do węzłów chłonnych - maluszek 2,2 mm wycięty doszczętnie. Czekam jeszcze na wynik biopsji piersi ;/


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat