Rak tarczycy

14 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13060 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Marzycielko, polece Cie w mojej modlitiwie. Modlitwa bardzo pomaga. Zobaczysz bedzie dobrze. Jestem 8 miesiecy po operacji i wszystko jest Okay. Jak wychodzialam z Gliwic, to lekarz mi powiedzial, ze przy takich wynikach nie powinnam juz miec nic do końca zycia, a przy najmniej na długie dziestaki lat. U Ciebie tez bedzie dobrze. Trzeba sie modlic i wierzyc. Ściskam i pozdrawiam.
  • serdecznie dziękuję, ja też zawsze o wszystkich tutaj pamiętam ♥️

  • 3 lata temu
    Trzymajcie się dziewczyny!!
  • 3 lata temu

    Hej wszystkim. Pisałam wczesniej na forum. Mam pytanie do osób, które przyjmowały zastrzyki thyrogen. Byłam na drugiej kontroli i po raz pierwszy lekarz zaproponował zastrzyki zamiast odstawiania hormonów. Wczesniej po odstawieniu letroxu moje tsh wynosiło 56, po zastrzykach 89. Zastanawiam się jak szybko się dochodzi do siebie po thyrogenie. Wczoraj wróciłam ze szpitala i jestem trochę zakręcona i jest mi zimno, pomimo, ze na zewnątrz ponad 20 C 😉 Pozdrawiam

  • Magows, ja po drugim zastrzyku miałam TSH powyżej 233 i raczej czułam się normalnie. Na dworze było zimno, to i w sali też (końcówka września). Po zastrzykach raczej szybko powraca się do poprzedniego TSH. W dniu przyjęcia miałam TSH 0,06 i w wypisie zmniejszyli mi dawkę Euthyroxu. Myślę, że Twoje samopoczucie jest raczej związane ze stresem związanym z pobytem w szpitalu i ogólną sytuacją coronavirusową niż wysokim TSH. Trzymaj się ciepło :). Pozdrawiam
  • 3 lata temu

    Margola19

    Dziękuje za odpowiedź. Mi tez zmniejszyli dawkę i za 2 miesiące do endo dopiero. Możliwe, ze to tez stres. Dziś rano było mi mega zimno, a reszta dnia Ok. Ale jestem trochę rozkojarzona, idę do sklepu i zapominam co miałam kupić :)

    Pozdrawiam

  • 3 lata temu
    Zdarza się ! Spoko!
  • sluchajcie, to znowu ja... Znowu mam nowy termin. Tym razem 21.07. Do trzech razy sztuka!

  • Wreszcie, to już niedługo. Takie czekanie jest najgorsze, ale za kilka dni będziesz miała to z głowy.
  • mam nadzieję, że tym razem wszystko się uda. Dobrze, że termin nie jest odległy, to szybko minie. Martwię się tylko jak to zniosę, chciałabym jak najszybciej wrócić do normalnego trybu. Po jakim czasie można normalnie funkcjonować? Uwielbiam długie spacery z psami i tego mi będzie brakować, no i jazdę na rowerze. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat