Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Patrycja 1985, trzymam kciuki! Będzie dobrze 👍

    Marzycielko,  w końcu się doczekasz;)

    Pozdrawiam Was serdecznie. 

  • Niewiem jak u innych a u mnie badali szkiełka na około 7 dni przed kontrolą w Gliwicach bo widzę datę na ich opisie a leżały u nich 2 miesiące wcześniej .:-)..na wizycie w czerwcu tylko jedziecie i nie bierzecie nic . .tam Wam wyznaczą kolejny termin na przyjęcie ..w zależności od stanu zdrowia pewnie szybszy bądź późniejszy ..ale nie liczyłabym że ktoś weźmie wcześniej te szkiełka do ręki :-( 

  • Jestem w szpitalu od piątku a w niedzielę dostałam okresu😭operacje będę mieć przesunięta prawdopodobnie o dwa tygodnie😩😩😭😭

  • Patrycja1985 napisał:

    Jestem w szpitalu od piątku a w niedzielę dostałam okresu😭operacje będę mieć przesunięta prawdopodobnie o dwa tygodnie😩😩😭😭


    Ojej, właśnie tu weszłam, żeby podtrzymać Cię na duchu, myśląc że jesteś tuż tuż przed operacją. Wiem co to znaczy kiedy człowiek się nastawi, chce mieć to za sobą i nagle przez coś wszystko się wali. Trzymaj się Patrycjo! Przytulam mocno!

  • marzycielka- dzięki kochanej prof.Czarnieckiej zostaje do zakończenia @🙂a później operacja, myślę że do czwartku się uda🙂wole tak niż tu znów wracac

  • no to super, cieszę że tak się udało! 

    Gdybyś jeszcze gdzieś tam usłyszała coś na temat odwołanych operacji i tego kiedy rzeczywiście mają ruszyć to daj znać, będę wdzięczna! Zastanawiam się czy się spodziewać telefonu w najbliższym czasie. Dodatkowo się martwię, bo w sobotę ugryzł mnie kleszcz, no i teraz pytanie czy był zarażony borelią czy nie, czy pojawi się u mnie rumień czy nie, a jak tak to kiedy i czy ewentualna antybiotykoterapia będzie przeszkodą w zrobieniu operacji...

  • Marzycielka- wiesz co postaram się dowiedzieć czegoś na temat operacji, ale rozmawiałam też tu z jedną panią która dziś też była na operacji i ona np. z biopsji ma IV, więc ja już kompletnie nie wiem jakim kluczem oni się posługują w ustalaniu terminów🤔 co do kleszcza to nie wiem, mi jak się wbił jakies trzy lata temu i ppjechallam

  • do przychodni go usunąć to nikt mi nic nie przepisał tylko obserwować czy mie ma rumienia i tyle.. nic nie było i do tej pory nic mi nie jest pod tym względem

  • dziękuję Ci Patrycjo, ja tez nie wiem jak to wszystko działa, może coś ruszy w końcu. Poczekam jeszcze chwilę i najwyżej tam ponownie zadzwonię, może teraz coś już powiedzą. A co do kleszcza to liczę, że nie będzie tego rumienia, jak go mąż mi wyjmował to nie był jeszcze naloty, więc długo nie siedział chyba. 

  • Mam pytanko ..czy ma ktoś tak że często odczuwa ból gardła .. wieczorami czuje po całym dniu jakby spuchnięta szyja była ? Wysiada mi wieczorami gardło ...pół roku po operacji ..pozdr



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat