Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • u mnie nic nowego nie wiadomo. Operacja odłożona, żadnych informacji nie mam. Kazali czekać na telefon. Cisza. Myślę, że to potrwa jeszcze

  • marzycielka- a co Ci za badania robili w Gliwicach na pierwszej wizycie? Zanim miałaś ustalony termin operacji? RTG, krew?

  • 4 lata temu

    Hej Dziewczyny,  dzwoniłam do Gliwic i póki co nie odwolali, ale monitoruja sytuację. Termin mam na 17 kwietnia i powiedziano mi, żebym dzwonila w przyszlym tygodniu, a tak czy siak, gdybym miała nie jechać, to najpóźniej powiadomia mnie 16. Będę wyjeżdżać i tak w nocy, więc jest ok. Dam Wam znać. Trzymajcie się! I bądźmy wszystkie dobrej  myśli. W końcu ten wirus trochę wyhamuje! ;)

  • biopsja, USG, krew. Potem były wyniki biopsji i na tej podstawie odesłali do chirurga (od razu po wyjściu z gabinetu poszłam do chirurga) tu ustalono termin operacji i podano termin wizyty przed operacją na RTG, EKG, krew, internista i anestezjolog. Wszystko poroniłam a potem to już odwołali operację. 

  • porobiłam

  • marzycielka-dzieki.Czyli mniej więcej wiem co mnie czeka za tydzień..

  • 4 lata temu

    Witam i proszę o pomoc Was drodzy koledzy i koleżanki.
    Mama lat 57. Wykryto nagle przez objawy nadciśnienia, duszności, bóle głowy porzez usg guz na prawym płacie guz 2,1cm×1.9 w skali ti radsa 10. Po badaniu biopsji wyszło że to tak brodawkowaty z prawdopodobieństwem przerzutow na węzły chłonne.
    Mama ma planowany zabieg za tydzień.
    Teraz objawy to duszności w klatce piersiowej, nieraz ból z tylu głowy lub bóle w kosciach tj. Nadgarstki, łokcie czy ramienia.
    Mogę prosić Was drodzy o rozszerzenie tematu z w/w sytuacja? Jakie rokowania?

    Niepokój jest duzy :(

    Dodam, że pozostałe wynik tsh i te poszerzone są wszystkie w normie.
  • Takie objawy, to przy tarczycy są charakterystyczne , one miną. Nie wszystkie objawy też muszą być z tego powodu. Stawy, bóle kości mogą być tez z innego powodu. Ja sama pamiętam jak na początku , kiedy dowiedziałam się o diagnozie, to byłam wyczulona na wszystkie sygnały ze swojego ciała i miałam różne myśli i lęki. Strach , obawy są zupełnie naturalne w takiej chwili, ale będzie dobrze. O ile mama nie ma innych problemów zdrowotnych, to ten rodzaj raka bardzo dobrze rokuje, dobrze reaguje na leczenie. Wytną tarczycę i węzły. Ustalą dalsze postępowanie. Jeśli operacja będzie gdzieś poza szpitalem onkologicznym, to pewnie zalecą kontakt z takim. Tam ustalą dalsze leczenie. Zazwyczaj jest to leczenie jodem. Nie ma czego się obawiać. Tyle że trzeba słuchać zaleceń, brać hormony tarczycy, no i niestety jeździć na wizyty kontrolne, ale to tylko da dobra nas po wycięciu tarczycy z powodu raka. Możesz mamie pokazać to forum, tu każda/ każdy z nas znalazł wiele cennych rad i chyba odnalazł trochę spokoju. Będzie dobrze.
  • 4 lata temu

    Jedynie ma nadciśnienie i cholesterol na które bierze tabletki.

  • Pomoc 57-a można wiedzieć gdzie mama będzie operowana? Bo z tego co się orientuję to teraz odwołują zabiegi z którymi można czekac



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat