Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • Wróciłam ponownie do twojego wpisu i doczytałam odpowiedź na jedno moje pytanie - można wychodzić! (jak piszesz "dreptać po zakupy").
  • Agata, odpowiadam po kolei: na oddziale jest lodówka i jest czajnik ale bardzo zakamieniony, więc nie zaszkodzi wziąć kwasek cytrynowy i odkamienić. Nie ma kwarantanny po jodzie diagnostycznym i zwolnienie dają tylko na czas pobytu w szpitalu. Nie martw się na zapas tym bufetem bo do czerwca może się jeszcze zmienić. Proponuję zadzwonić i spytać, czy dieta bezglutenowa jest możliwa. Może poszukaj gdzieś kontaktu do dietetyczki w szpitalu i dowiedz się u źródła. Pozdrawiam
  • https://www.io.gliwice.pl/instytut/dzial-zywienia
  • Margola19! Dzięki serdeczne za odpowiedź. Wiem że to jeszcze daleko ale z doświadczenia wiem, że czas minie jak z bicza strzelił - i ani się obejrzę a już będzie czerwiec! Pozdrawiam serdecznie!
  • Weszłam na podany przez Ciebie link i wiem już wszystko. Restauracja ma być otwarta w październiku więc zadzwonię pod podane adresy i się dopytam. Uratowałaś mi dziewczyno życie!
  • 4 lata temu
    Brawo Margola!
  • 4 lata temu
    Witajcie! Bardzo Wam dziękuję za to forum. Raka tarczycy zdiagnozowano u mnie w lutym 2019. Forum pomogło mi bardzo jakoś uporać się z szokiem i zmobilizowało do działania. W czerwcu usnięto mi tarczycę w Gliwicach. Biopsja wykazała, że w jednym gusku był brodawczak, w drugim guzku rak pęcherzykowaty. Takie kombo... 23.10.19 jadę na duży jod. Ktoś ma ten termin wyznaczony? Razem byłoby raźniej...
  • Dzien dobry wszystkim, Cebolla czy moglabys polecic jakiegos dobrego onkologa w Gliwicach? Moja mama akurat choruje na raka jajnika i leczy sie we Wroclawiu ale szukamy kogos wlasnie w Gliwicach. Dziekuje
  • 4 lata temu

    Hej. Ja też jestem z Wrocławia. W Gliwicach mogę polecić prof Czarniecką, ale ona zajmuje się chyba tylko tarczycami. Polecam jednak IO w Gliwicach bardzo. Początkowo chciałam się leczyć we Wro, ale to była porażka

  • 4 lata temu

    Witam grupę 

    Powiedzcie proszę czy ktoś z was tak miał że przyjechał do Gliwic na jodowanie A dzień wcześniej miał usg i ponowna biobsje ???? 

    Moja córka od wczoraj przebywa na oddziele i bardzo się martwię ((((((

    Myślałam że jodowanie scyntografie  A oni biobsja  ....

    Niech odezwie się ktoś kto tak miał 

    Dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat