Rak tarczycy

13 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
13053 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    błękitnadżasta... ja byłam przyjęta w niedziele a w poniedziałek miałam operacje . A do domu wracałam w piątek.    Lecz wszystko zależy od danego przypadku.  Niektórzy szybciej wychodzą a inni później.  Ja miałam jeszcze ze sobą swoją poduszkę bo jednak po operacji mnie strasznie bolała szyja . A tak to wszystkie dokumenty i wcześniejsze badania. Przybory higieniczne  ,piżamy ręcznik  gumowe laczki bo do kąpieli lepiej mieć inne  . I coś na zabicie nudy ,chociaż z reguły zawsze trafi się na kogoś fajnego w sali wiec można sobie pogadać 😊

  • dziewczyny potrzebuje pomocy !!!;( u tesciowej podejrzewaja raka tarczycy szukam dobrego lekarza najlepiej z Wrocławia endokrynologa onkologa ktoś z Was zna???

  • Witaj ,  na jakie podstawie podejrzewają, miała usg, biopsję? Ja przypadkowo trafiłam do dr. Kiełczewskiej - usg, biopsja i po tygodniu diagnoza. Ona pokierowala mnie dalej do onkologia i  ponad 2 lata żyje bez tarczycy.

  • Dziewczyny mam pytanie jak u Was z wapni em po operacji ? Jestem ponad 2 lata po usunięciu tarczycy i prawdopodobnie tylko 1 przytarczycy  ( bo tak do końca to nie wiadomo). Cały czas suplementuję wapno 2000 jednostek, alfadiol 0,5 , witaj.  D3 4000 , k2mk7  i nieszczesna dieta niskofosforanowa. Wapń i fosfor mam w normie. Jak sprawdzić czy przytarczyce podjęły pracę?  Onkolog mówi zmniejszyć wapno,  endokrynolog zmniejszyć alfadiol, ale żaden nie rozpisał na jak długo i po jakim czasie i jakie badania powinnam zrobić. Możecie coś poradzić w tym temacie ?

  • narazie było usg...skierowali u nas na onkologie ale powiedzieli że nie mają endokrynologa - onkologa także musimy szukać sami . Jest jakiś niby guz duzy i płaski i że podobno właśnie podejrzany .

  • narazie było usg...skierowali u nas na onkologie ale powiedzieli że nie mają endokrynologa - onkologa także musimy szukać sami . Jest jakiś niby guz duzy i płaski i że podobno właśnie podejrzany .

  • Ilonka, zapewne chodzi o zrobienie biopsji guza . Dr Kiełczewska we Wrocławiu przy ul. Kasztanowej robi biopsję i wysyła preparat do badania. Wynik juz po tygodniu i wiadomo co dalej robić. Teraz jest sezon urlopowy, ale warto spróbować 

  • 4 lata temu
    Witam U mnie początek przygody chyba. Na razie USG i cos jest, hypoechogoniczny z licznymi mikrozwapnieniami o wielkości 35x38x49mm. 2 tygodnie temu nic nie było widać na szyi, a dziś wyraźnie widać, jakby się powiększył ze 2x w tym czasie. Poza tym czuję się dobrze, nie ma ani chrypki ani żadnego dyskomfortu. Czy w ogóle może to być opcja inna niż złośliwy? Byle nie anaplastyczny... Ktoś miał coś w podobie? Aktualnie czekam na biopsjie...
  • tomaszss oczywiście , że to nie musi być złośliwa zmiana. Ale skoro się powiększa to pewnie niezależnie od wyniku biopsji warto rozważyć usunięcie tarczycy, bo pewnie tam te zmiany. Teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość co wiemy tu wszyscy jest na początku drogi, najtrudniejsze. Ale da się wytrwać i przez to przejść. Życzę szybkiego badania, które podpowie co dalej, bo taka niepewność i czekanie nie wiadomo na co nie jest dobra dla samopoczucia.
  • 4 lata temu

    witam 

    Proszę pomóżcie bo rozpadam się na kawałki 

    Chodzi o moją córkę 18lat

    W skrócie guzek biobsja grupa 5 podejrzenie nowotworu brodawkowatego decyzja operacja 

    Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne po operacji 

    Wycieta cała tarczyca i część węzłów chłonnych w opisie MPT1BN1 skierowanie na jod do Gliwic 

    Co oznacza ten wynik i co ja czeka ? 

    Proszę pomóżcie to moje jedyne dziecko....



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat