Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • Awa trzymam kciuki. Przy infekcji mogą przesunąć termin ale miejmy nadzieję że nie! Daj znać! 

  • awa daj znać jak po wizycie u onkologa, trzymamy kciuki!

  • 4 lata temu
    Cześć wszystkim, chciałabym zapytać jak wyglądały Wasze początki przed diagnozą. Czy zdarzały się u Was podwyższone markery ale he4 i ROMA w normie a mimo to rak był złośliwy? U mojej mamy wykryto guza na jajniku, markery wyszły mocno podwyższone ale reszta wydaje się być ok. Kierują ją na operację :( jakie miałyście objawy, które sprowokowały Was do pójścia do lekarza?
  • kola5 - u mojej mamy wszystko zdeterminowało wodobrzusze i ok 1,5-2 miesięcy problemów gastrycznych. Nie mogła jeść, wymioty, biegunka. Na początku dostała zwykły antybiotyk na zatrucie, dopiero szybko narastające wodobrzusze pokazało, że coś jest mocno nie tak. Potem trafiła na do lokalnego szpitala na badania. Z markerów to tylko miała C125 - 238.
  • 4 lata temu
    Kola5, moja mama nie miała żadnych specyficznych objawow - owszem zdarzyło jej się mieć delikatne problemy gastryczne, poczucie ciężkości w żołądku, ale żadnych wymiotów, biegunek. A ze dodatkowo ma zespół jelita drażliwego to nawet nie pomyślała, ze to może być coś innego. U niej nowotwór wykryto przypadkowo - na kontrolnym usg u ginekologa nie spodobał się lekarce obraz na usg wiec dała skierowanie do onkologa. Dopiero wtedy zrobiła marker ca 125 (wyszedł ok. 400 nie pamietam dokładnie), operacja w szpitalu i potwierdzenie po biopsji, ze nowotwór jest złośliwy.
  • 4 lata temu
    dziekuje wam za odpowiedz! a jak z pozostałymi badaniami typu CRP, morfologia itp? czy coś jeszcze wskazywało na pogarszający się stan zdrowia czy tylko ten marker? wydaje mi się ale lekarzem nie jestem, że gdyby coś się działo to by wszystkie wyniki wychodziły źle lub na granicy? tak sobie przynajmniej probuje wmówic :( moja mama również skarżyła się na zaparcia czy problemy gastryczne ale oczywiście nie podejrzewała żadnej choroby tylko zrzucała winę na "ciężkie jedzenie"
  • CRP, płytki krwi, leukocyty, NT-PBNP, DDimery podwyższone. Sód, MPV, HGB, Kreatynina w surowicy,Bilirubina całkowita za niskie.
  • 4 lata temu
    Ja wszystkie wyniki miałam w normie, CRP też. Okaz zdrowia. Oprócz markerów w okolicy 1000. Z dolegliwości to miałam uczucie parcia na pęcherz, i dziwne kłucia w brzuchu, tuż pod skórą. Kilka miesięcy wcześniej bolał mnie jajnik, na którym miałam dwie torbiele które wg p doktor były niegroźne.
  • 4 lata temu

    ja tak jak Mio, miałam podwyższone crp i niskie żelazo, reszta wyników 2 tyg. przed operacją w całkowitej normie. Tylko kaszlałam i miałam problemy gastryczne. Tak jest przy raku jajnika. Nic, nic, nic i nagle wodobrzusze....

  • 4 lata temu
    dziekuje jeszcze raz za wasze odpowiedzi... ostatnie moje pytanie... czy wodobrzusze zawsze pojawia się przy raku jajnika? mama ma objawy gastryczne ale w obrebie brzucha nic sie nie działo. probuje znalezc jakies pozytywy w tej sytuacji i myslec optymistycznie dlatego tak wypytuje. a wiem, ze wiele przede mna ukrywa nie chcac mnie martwic...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat