Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    mama miała raka surowiczego, 3b/3c. Złośliwości nie rozpoznawano.. bo miała żyć max pół roku

  • 4 lata temu

    co do pet na pewno trzeba odczekać pk chemii.. tylko onkolodzy niechętnie dają skierowanie. Może chociaż rezonans... 

  • 4 lata temu

    co do pet na pewno trzeba odczekać pk chemii.. tylko onkolodzy niechętnie dają skierowanie. Może chociaż rezonans... 

  • dzisiaj dzwonili z  onkologii i właśnie mówili że tk jest 05.09 ... prywatnie do onkologa jadę na wizytę 12.09 wtedy się zapytam o pet . A co to jest ph chemii ??

    Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny to dla mnie naprawdę wiele !❤❤❤

  • Dziewczyny jak by któraś z Was się znała na wynikach które dodałam są to robione wyniki po 6 chemii. I Tk również dodałam po operacji drugiej ktore rzekomo sie udala bardzo dobrze. 

    Bardzo proszę jakby któraś z Was znalazła chwilę żeby zajrzeć na tk i wyniki .morfologii i napisać co i tym sadzicie jak to wygląda. Mama zachorowała pol roku temu a zabardzo się nie znam na tym wszystkim. A wiem że lekarze za wiele to nie powiedzą tylko tyle że jest dobrze i już .  

    Całuje!❤ i Dziękuję!

  • Wyniki krwi tak po zerknięciu na szybko całkiem dobre. Masz tam podane normy więc porównawczo naprawdę jest ok. Jeśli chodzi o TK, to zostały 2 niewielkie zmiany które uległy redukcji. Ale to już wiesz....

  • Ilonka tam to ph chemi to chodziło zapewne o odczekaniu " po chemii" :) literówka zwykła %) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat