Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26196 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    LukS super! 3mam za Was mocno kciuki:) Moja mame w lutym czeka 3 kontrola po chemii, mam nadzieje, że będzie bez zmian... 

  • 5 lat temu

    Witajcie, na Facebooku powstała nowa zamknięta grupa założona specjalnie dla osób wspierających chore. Na razie jest nieduża, ale istnieje dopiero jeden dzień a nie od razu przecież Kraków zbudowano. Nazywa się Ostoja, na zdjęciu w tle ma kwiat. Jest jeszcze druga grupa o takiej samej nazwie, ale nazwa tej innej grupy jest napisana dużymi literami. Zapraszam Was w imieniu administracji nowej grupy. To dwie wspierające, które nie udzielają się na Faqrak. Dlatego piszę do Was ja. Miłego weekendu :-)

  • 5 lat temu

    Zapomniałabym. Czasem ktoś pisze, że nie może znaleźć grupy. Po prostu wpisując nazwę Ostoją w wyszukiwarce na Facebooku, trzeba kliknąć żeby wyszukiwało w grupach. Dotyczy to także każdej innej grupy. Inaczej szuka po całym Facebooku i wyskakuje nie to co trzeba.

  • 5 lat temu

    Oczywiście trzeba wpisać Ostoja. Literówka się wkradła. Już nie mogę poprawić. Zbyt późno zauważyłam błąd.

  • 5 lat temu

    Sorry, to znowu ja. Trzeba szukać w grupach zamkniętych. Inaczej też wyskoczy ich od groma. 

  • Kochane, u nas narazie bez zmian, ale ja tym razem w innej sprawie. 

    Czy któraś z Was słyszała cokolwiek o leku D-L Methadon? Ja sama stronię od wierzenia w jakieś cudowne leki przeciwnowotworowe, ale o tym powiedziała mi znajoma. To co mnie tknęło, to fakt, ze na tych wszystkich grupach nie promują leczenia tym farmaceutykiem samym w sobie, tylko jako lek wspomagający chemioterapię. Poczytałam trochę, jest to lek na bazie morfiny o działaniu przeciwbólowym, ale znalazłam tez kilka anglojęzycznych artykułów, w którym sugerują, że w połączeniu z chemioterapią lek rzeczywiście może przyczyniać się do zwalczania komórek rakowych. Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno ważne, by stosować lek sprowadzany z Niemiec, nie ten z polskich aptek.

    Tak więc powiedzcie, słyszałyście cokolwiek? Może to kolejne puste obietnice, a ja jestem teraz po prostu na nie podatna, kiedy u nas gorzej.. dlatego każda opinia będzie przydatna.

    Walczcie dalej wojowniczki! 

  • 5 lat temu

    Sarnaś, ponoć na fb jest grupa temu poświęcona. O tym mi nana kiedyś mówiła. 

  • 5 lat temu

    Chyba ją namierzyłam

    https://www.facebook.com/group...

  • Elbe, tak wiem, znajoma mi właśnie mówiła o tej grupie, ale jestem bardzo zachowawcza co do takich grupek na fb.. nie wiem, zastanawiam się czy to są realni ludzie, czy jakieś boty promujące lek? Ale może już przechodzę ze skrajności w skrajność skoro wszędzie podejrzewam oszustwa.. Dlatego pytałam czy może któraś z Was coś słyszała, bo to forum wydaje mi się najtrafniejszym źródłem informacji 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat