Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26196 odpowiedzi:
  • Dodam jeszcze jedno do pani Anty Czarownicy.Można w pewnych aspektach się z kimś kompletnie nie zgadzac,można krytykować.Wobec śmierci jesteśmy jednak równi i mamy prawo pochylić głowę jeśli tak czujemy.Tyle.Jeśli  ktoś tego nie rozumie to ma trochę do przepracowania ze sobą(...)

  • Gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy to ja mam dostać lek na raka czy może dać go komuś innemu to co ja zrobiłabym? "Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono"

  • Jesteśmy tak skonstruowani że do czasu kiedy nas coś osobiście nie dotyczy mamy w nosie cudze problemy .Taka prawda.Są wyjątki ale to tylko wyjątki...Nikt tu nie poświęcił się w porywie humanitaryzmu i idei,wykorzystał popularność i tyle.Pewnie zrobiłabym podobnie ale w zupełnie inny sposób.

  • Teraz nie ma to już żadnego znaczenia...Odszedł człowiek i zostaje cierpienie bliskich,smutek słuchaczy i fanów ...

  • Ja myślę, że jednak ma znaczenie  bo nie musiała.. nie musiała walczyć też dla innych, a wywalczyła.. coś dla nas szczególnie ważnego, nie ważne dla ilu, ważne, że w ogóle.....ile jest gęb publicznych, które są, bo są i nic nie robią, nic sobą nie reprezentują, a funkcjonują, bo są narzuceni?  Bo dlaczego są? I dlaczego ich akceptujemy? Ona przynajmniej coś zrobiła, nie tylko muzycznie.. ale zrobiła coś znacznie więcej, ..wywalczyła refundację, a nie musiała, ale jednak wywalczyła, nikt inny wcześniej tego nie zrobił, a mógł.. Dlatego w moim odczuciu  to jest duże znaczenie, bo przecież nie musiała, a jednak dzisiaj ta refundacja jest, dzięki Niej. Nie każdy zrozumie przekorność, ogień i cel, jaki temu przyświeca .. Ale w moim odczuciu to ma bardzo duże znaczenie.

    Upały straszne, już nie mogę się doczekać zimy :) Miło słyszeć, że u Was wszystko dobrze, oby takie wieści trwały już zawsze, tylko takie chcę tu czytać :). Nana, ściskam Cię mocno :*

  • 5 lat temu

    Czarnaq, masz rację, ale już może na tym kończmy ten temat, a Kora niech spoczywa w spokoju [*]

    No, ale z tą zimą to grubo przesadziłaś! Ponad 30 st. to trochę za dużo, ale upały zaraz się skończą, a lato niech jeszcze trwa i trwa!

  • Nana, to kończymy, z zimą ani trochę nie przegięłam :) , nie ma jak zima, upałów nie cierpię, kocham zimę, nic nie poradzę, biały puch, zgrzytanie, bałwany.. ; , zima wymiata :)

    Najważniejsze, że jest dobrze, z tego się cieszę :).

  • https://www.facebook.com/przychodniacannabi/

    Może kogoś zainteresuje. Rozpoczyna tam konsultacje Pani doktor onkolog z CO Warszawa z oddziału onkologii ginekologicznej. Niedługo coś napiszę ale 8 sierpnia badania, więc poczekajmy. Pozdrawiam

  • Pani onkolog uruchomiła także konsultacje on-line. Taka trochę nowość na rynku usług lekarzy. Tu więcej szczegółów i zasady.

    https://www.facebook.com/konsu...

    Piszę bo może ktoś akurat potrzebuje.

    Pozdrawiam

    wszystkie

  • 5 lat temu

    Rukola super wiadomość i tylko takich Ci życzę

    Nana cieszę się że kolejny eliksir za Tobą i niech kolejne popłyną planowo✊✊✊

    U mnie drugi tydzień upałów bez kropli deszczu. Jest północ a na termometrze na zewnątrz 26 stopni. Upały niech trochę odpuszczą ale lato niech trwa☺

    Miłej nocki kobietki😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat