Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3283 odpowiedzi:
  • witajcie mi w pazdzierniku wbec spadło do 1 i neytropemia dostałem zastrzyki pozniej zaczeły spadac płytki do 26 tys teraz jestem na enkortonie i jakos łaze
  • To dobrze Cichy że jest lepiej, oby tak dalej, pozdrawiam. #z82 Witaj, niestety z tą chorobą tak jest, wzrost WBC w tej chorobie to normalność, pewna pani też jest na obserwacji PBL i miała WBC z 50 tys, i spadło po jakimś czasie do ok 20 tys, jednak należy bacznie obserwować ten wzrost WBC i Lim, pozdrawiam ciepło :)
  • 2 lata temu

    Witam wszystkich,  chciałbym się się dowiedzieć jak ktoś  znosił, jak się czul po wenetoklaks? Chemie FCR skończyłem w 2018 i teraz nawrót. Mam mieć podawana chemioterapie VenR. Czy możecie mi coś bliżej powiedzieć.? 

  • 2 lata temu

    co na podwyższenie płytek krwi??

  • Niko walcze z płytkami od pazdziernika zaczeło sie od neutrpemi i poleciały płytki w najgozej było jak miałem 25 tys ipakujo we mnie enkorton zaczynałem od 100 teraz biore 10 ale spadajo neutrocyty tez lecze sie w IHT a ty u kogo sie leczysz
  • 2 lata temu

    dziękuję cichy za odpowiedź. Tez się lecze w IHT, jestem właśnie w szpitalu, mam podawany wenetoklaks, teraz drugi tydzien podeyzssenie dawki  ale plytki właśnie spadają. Czy ktoś coś może się wypowiedzieć i mial podobnie?

  • 2 lata temu
    cichy3031 napisał:

    Niko walcze z płytkami od pazdziernika zaczeło sie od neutrpemi i poleciały płytki w najgozej było jak miałem 25 tys ipakujo we mnie enkorton zaczynałem od 100 teraz biore 10 ale spadajo neutrocyty tez lecze sie w IHT a ty u kogo sie leczysz

    Leczenie się u prof. JAMBROZIAKA



  • 2 lata temu
    Witam Wszystkich, leczę się w IHiT. 2018 -FCR teraz nawrót plus delecja tp53 od kwietnia najprawdopodobniej Ibrutynib. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
  • też skonczyłem FCR w 2018 boje sie myslec kiedy nawrót w lstopadzie miałem biopsje i wyszła wmiare ale mam pronlem z płytkami duzo zdrówka wszystkim
  • 2 lata temu

    Witam

    RFC - 2018. Wznowa i powoli szykuję się do leczenia. Prawdopodobnie dostanę wenetoklaks. Leczę się w Ihit. 

    Pozdrawiam wszystkich



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat