Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3285 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Witaj Kaja1677. Chciałabym bardzo, aby moje samopoczucie pozwoliło mi pracować, bo dzięki pracy nie myślę tyle o chorobie...

  • 4 lata temu

    Cichy napisałeś ze dostałeś RCR czy może FCR?

  • Wodnik oczywiscie FCR masz racje jak człowiek ma zajecie to nie mysli o chorobieale ja pzez pierwszy tydzien nie byłem w stanie nic robic
  • 4 lata temu
    cichy
  • 4 lata temu
    Cichy dziękuję za odpowiedź, postaram tak sobie zaplanować ze przez tydzień nie będzie mnie w pracy. Mam nadzieję, że potem będzie już ok. A lekarz mówi mi przez weekend dojdę do siebie, bo nie mam chorób współistniejących itp.
  • WODNIK ztego co pomientam to pierwszy strzał przeszłem ekstra najgorszy był 3i 4 ale da sie wytrzymac ja tez byłem bez chorób chłop jak tur 100 kg wagi
  • ja jutro jade na kontrole mam nadzieje ze wszystko jest OK
  • 4 lata temu
    Na pewno będzie OK...
  • witaj CARLOztym ok to róznie bywa wbc 10,5 bo mam wrzedzianke która dopiero pekła ale limfocyty 1,5 takrze hematolog mówi ze narazie jestemw stanieremisjiza trzy miesiace kolejnawisyta usk brzucha i wezłów rtg klatki i tak sie zyje od wizyty do wizyty
  • Wodnik głowa do góry jdzie wiosna nicsie nie bój


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat