Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3287 odpowiedzi:
  • witajce kochani jwstem potrzecim strzale przez tydzien po chemii jestem nie do zyciac póznie jwszystko wraca donormy przed chemio i10 dni po morfologie mam bardzo dobra węzłów tez nie czyje terazbede miał uzg to zobaczymy

  • Moni tez miałem wez wezły jak chomik brzuszne po8-9 cm wbc 30tys iwysłali mnie na chemie trzymaj sie damy rade

  • 5 lat temu

    Ja robie badania co miesiąc i staram sie zawsze wpłynąc na wyniki mniej lub więcej żeby po 3-4 miesiacach nie byc zaskoczonym 

  • 5 lat temu
    carlo napisał:

    Ja robie badania co miesiąc i staram sie zawsze wpłynąc na wyniki mniej lub więcej żeby po 3-4 miesiacach nie byc zaskoczonym 

    Mozesz dac rade jak wplywasz na wyniki, co stosujesz?


  • https://faqrak.pl/forum/post/l...

    Hej zapraszamy ludzikow z tego wątku tez ☺

  • 5 lat temu

    Kaju kochana ja nie robilam sama juz dawno te wyniki to mialam robione w szpitalach.bo m8alam 2 zabiegi.a te wyniki 40tys to znow ze szpitala bo mialm bole brzucha i rodzinny mnie wyslal.

    Na razie nie panikuje za 2 tyg wizyta powiem o tych wezlach hematologowi i zobaczymy.dam znac co mi powie.pewnie znow zeby sie ze nie nakrecac  bo inni maja gorzej haha

    Cichy ma racje DAMY RADY.

  • pewnie BABKI życie jest piekne myślcie o jakimś spotkaniu

  • 5 lat temu
    Niko napisał:

    carlo napisał:Ja robie badania co miesiąc i staram sie zawsze wpłynąc na wyniki mniej lub więcej żeby po 3-4 miesiacach nie byc zaskoczonym Mozesz dac rade jak wplywasz na wyniki, co stosujesz?

    Jak najmniej stresu, duzo snu, odpowiednie odzywanie głównie warzywa i owoce, oraz suplementacja: ziel herbata, kurkuma, Egcg, CBD, Reishi...

    Pisłem o metodzie NIA Dr Ashkara która mam zamiar stosowac od listopada, ktos próbował ?? ma ktos jakies doświaczenie lub wiedz w tej kwestii ???


  • 5 lat temu

    Czy ktos oprócz mnie wystosował pismo do Ministerstwa Zdrowia w sprawie refundacji Wenetoklaksu ??

  • moja córka wysłaław mojm imieniu ztym stresem i  odpoczynkiem to masz  racje zieloną tez pije pozatym stosowałem zioła Bonifratów kurkume kurkumine olej konopny a węzłu sobierosły duzo pijesoku z buraków teraz mam morfologie   lux



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat