Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • carlo, te dwa parametry 'dziwne', to był jednorazowy przypadek, ale fakt, że się zdarzył... Więc faktycznie trudno powiedzieć, dlaczego.

    Myślę, że po prostu muszę na spokojnie poczekać na badania i wyniki, nic sama nie wymyślę.

  • 6 lat temu

    witam coraz czesciej sie.slyszy ze to dopada osoby mlode, moj maz rowniez w wieku 37 lat zostal zdiagnozowany na pbl.

  • 6 lat temu

    carlo poprosze informacje co bierzesz na poprawe zdrowia?

  • 6 lat temu

    a jeszcze czy ktos przexhodzil juz kurs fcr?

  • 6 lat temu

    Witam  nowe osoby. 

    Mój mąż został zdiagnozowany w wieku 38 lat. W styczniu bylismy u hematologa. Wbc wzrosło z 12 na 18 tyś.  W maju usg jamy brzusznej i węzłów.  I kolejna wizyta. 

    Tydzień temu wrocilismy znad morza. Było super i zimno. Mieliśmy mieć jakieś zabiegi ale jak powiedzielismy o PBL to pani powiedziala że mąż nic nie może. Trochę się zdziwilismy że nawet masażu nie mógł mieć. Ale ja zgarnęłam jego zabiegi. 

    Póki co nie choruje.  Zaszczepil się na grypę i jest ok.

    Pozdrawiam 

    Wpis edytowany dnia 10-03-2018 21:16 przez Tito21
  • Tito21, z tym zakazem zabiegów, masaży, ktoś mocno przesadził!!

  • UWAGA nowi forumowicze. Jeśli chcecie się przyłączyć do nas w walce o nowe leki dla chorych na PBL, to poproszę o namiary do kontaktu w wiadomości prywatnej do mnie. Poproszę o adres e-mail, i jeśli możliwe - numer telefonu i chociaż imię chorego. Mailowo informowani będziecie o kolejnych działaniach. Na wiosnę ma się odbyć spotkanie, zamierzamy wspólnie złożyć petycję w sprawie wprowadzenia do refundacji nowego leku dla nas. 

    Wspiera nas bardzo Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych i Faqrak. Nasi przedstawiciele (m.in. Carlo) byli w lutym w Sejmie, wraz z przedstawicielami PKPO. Chcemy obalić stereotyp, że na PBL chorują wyłącznie osoby starsze i zawalczyć o naszą przyszłość. 

  • 6 lat temu

    Jakiś czas temu interesowałam się na jakie zabiegi i masaże możemy sobie pozwolić przy pbl. Znalazłam ten artykuł i zrezygnowałam z takich przyjemności🤔

    http://www.rynekzdrowia.pl/Usl...

  • OnaM - świetnie, że tatę chce lekarka tak przebadać. wielu pacjentów skarży się w drugą stronę - że nie są szczegółowo badani.

  • Kaju - ja się zapisałam na wyjazd na 21 marca. Rozmawiałam o tym z p. Andrzejem. Ty też jedziesz?????



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat