Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • pomarańcza mam tak samo mój mąż ma białaczkę młody facet .Twraz abc ma 40 też tylko mamy czekać jak.bedzie 100wbc będzie chemia .A Wy gdzie sie Łęczyce jaka część Polski?

  • Joka - dziękuje

    Skomplikowane to wszystko :( Dzielne jesteście !!!!!!!!!!!!

  • 6 lat temu

    Witajcie dziewczeta.Jolu z moim zdrowiem nie najgorzej.byloby jeszcze lepiej bez cll😁 .dziewczeta najgorsze u mnie to to ze wczesniej wahalo mi sie wbc a teraz stale rosnie najpierw co wizyte po 1000 a teraz juz 3000.nie wiem czemu bo przecież wrocilam wypoczeta po urlopie🙁

  • 6 lat temu

    Ale powiem wam jedno. praca trzyma mnie w ryzach jest tam taki zapieprz ze nie mam czasu zyc a co mowic o mysleniu o chorobie.tylko jak mam jechac na hematologie to sciska mnie w dolku ze strachu o ponownym przyroscie limfocytow.pociesza mnie ze mam dobre plytki i hg i mysle ze nie jest zle.😋

  • 6 lat temu

    Witaj nowa kolezanko wśród swoich.Jola dobrze pisze przyzwyczaicie sie do choroby. Nie jest najgorsza.inni bialaczkowicze maja gorzej.wiem ze to nie pocieszajace.ale tak sie stalo i nie mamy wplywu na to.aby tylko jak najmniej sieodpowiemy😁Dobrze Odżywiać. I stosowac do zalecen opiekuna lekarza.Jak masz pytania zawsze w miarę wiedzy odpowiemy😁 nie bojcie sie choroba posowa sie pomału. Nie warto zatruwac sobie nia głowy 

  • Monia - a może WBC rosną Ci od tego zapierdzielu w pracy? Bo organizm jednak osłabiony a w pracy dajesz mu kopa? Kurczę no...... tak tylko głośno myślę.

    Wiem że praca najlepsza, na początku renty tez bardzo, bardzo protestowałam, ale znalazłam sposób na bycie i życie w domu i wyniki mi się poprawiają. Jest czas na odpoczynek i regenerację, odpowiednie odżywianie itp.

  • Ja wiem kochane, że Wam w głowie teraz co innego..... Ale chciałam tylko napisać, że zaplanowaliśmy kolejny wyjazd od 1 do 3 września w Szczyrku.

    Później niestety zalegnę znowu na kanapie pod tlenem na pół roku i będzie okropnie.

    Może macie ochotę się przyłączyć?

  • witam

    dzięki za serdeczność

    mój mąz ma 39lat jesteśmy z wielkopolski leczymy sie w klinice hematologii we Wroclawiu

  • WBC u mojego męża to 33

    Następna wizytę z badaniami mamy pod koniec września,

    Teraz dopiero mamy zdiagnozowana PBL a w roku 2014 mąż miał już 15 WBC to nikt nas do hematologa nie pokierował a na węzły chłonne chcieli odpowiedz lekarzy była taka ze musi mieć zrobiona przegrodę nosowa bo nie ma cyrkulacji stad takie węzły chłonne ehhhh

    Teraz dopiero nowa pani doktor nas pokierowała i informacja spadła na nas jak grom z nieba tak zreszta jak na każdego z was tutaj.

    Profesor we Wrocławiu od razu powiedział ze mąż chory jest na to od 3 lat (hmmm 3 lata mniej stresu)

    Nie wiem czego się spodziewać po tej chorobie i na co reagować 

  • 6 lat temu

    Nalu mqsz jak najbardziej racje co do stresu w pracy ktory wplywa na cll. Ale jakie mam wyjscie.rentę nawet nie wiem czy bym dostala.rzucilabym to cholerstwo ale nie chce byc na utrzymaniu meza.co zrobic.musze dalej byc w szalenstwie.dobrze ze mam spokój w domu.i wspaniala rodzinę 😊



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat