Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Kari_bu rozumiem Twoj stres, mi jutro mija 3 tydzień czekania na wyniki histopat. i stwierdzam ze największa tortura to czekanie i niewiadoma. Wczoraj zadzwoniłam sama ale dalej nic nie maja.

    Wolałabym by wszystko rozegrało się raz, dwa, wynik, szpital i operacja, a tak każdy tel z nieznajomego numeru potęguje stres.

    Jestem jednak dobrej myśli, tak łatwo im z nami nie pójdzie :)

  • 4 lata temu

    katexdivision powiedział tylko ze dla niego to tez hsil i że pewnie zobaczymy się na konizacji. Dlatego tak boje się tych wycinków:( 

  • 4 lata temu

    Kari_bu nikt nie powiedział Tobie ani Tobie katexdivision, że to rak, trzeba usunąć zmianę i może to zakończy sprawę, zawsze to pisałam bo rzeczywiście najczęściej tak jest. Nie dajcie się stresowi bo zwariujecie a nasza psychika może naprawdę dużo zdziałać, i złego i dobrego i na tym ostatnim się skupcie. Przekujcie stres i nerwy w coś pozytywnego. Chociaż w głowie mialam wyniki i badania, badania i wyniki na które trzeba masakrycznie dłuuuugo czasami czekać to robiłam wszystko, żeby zle myśli mnie nie pokonały, bałam się też o męża i dzieci bo Oni też się martwią a w moim przypadku chyba nawet bardziej niż ja wtedy. Wiecie jak to jest..my jesteśmy w tym wszystkim całym ciałem a Oni tylko pozornie obok, tylko pozornie.

    A więc pilnujcie terminów, nie dawajcie się zbyć, lekarzy pytajcie o wszystko bo czasami i niewiedza ten strach potęguje. Teraz nie ma nic pilniejszego jak kluczowe zabiegi. Słuchajcie mnie bo jestem pewnie od Was najstarsza 😁😁

    My tu trzymamy za Was kciuki !!  

  • 4 lata temu

    Witam,karibu nie zamartwiaj sie zbieleniem w kolposkopi.Mi w kolposkopi naczynko juz patologiczne nawet znalezli,zbielenie rowniez i wiele innych rzeczy..To o niczym nie swiadczy.Fakt byl cin3 ale sie wyleczylam.Jestem po dwoch cytologiach i jest ok,pozdrawiam.Sluchaj dziewczyn,one wiecej powiedza od niejednego lekarza,zdrowka zycze dla Was wszystkich.

  • 4 lata temu

    Dziękuję! Poczytałam Wasze posty i dziś troszkę u mnie lepiej :) taka sinusoida... 

    Wczoraj mąż zabrał mnie do kina na film Niedopasowani. Polecam! Fajny, lekki film :) 

    Pella Ty miałaś dwie konizacje, tak? 

  • Hej Nefri, nie martw się o małą. Ja też miałam LEEP niedawno A ciągle karmię. Moja miśka co prawda trochę starsza od Twojej Ale też niewiele więcej poza cycusiem  nie przyjmuje. Pogadaj z lekarzem, wytłumacz jaka jest sytuacja. Może załatwia Cię jakos szybko. Pobyt w szpitalu to głównie czekanie, a sam zabieg trwa krótko. Jeśli możesz to nakarm córcie przed samym zabiegiem. 3h pewnie wytrzyma, a po 3h to już pewnie będziesz gotowa do wyjścia 😉 dowiedz się tylko czy po znieczuleniu możesz od razu karmić. 

    Gratuluję dobrych wyników i trzymam kciuki za nadchodzące. Ja czekam jeszcze tydzień. Można w głowę dostać.

    Dziewczyny jak długo I jak mocno krwawilyscie po LEEP? U mnie minęło już 10 dni A cały czas jak bym miała okres... 

  • 4 lata temu

     Nefri88, ja mam podobne zalecenia. Obecnie jestem w ciąży 31 tydzień, cytologia i wycinki w ciąży pokazały hsil. Co 4-5 tygodnie mam robioną kolposkopie i po połogu mam mieć kolposkopie oraz bez wycinków robioną konizacje.Ginekolog-onkolog od kolposkopii mówi, że to pogłębiona diagnostyka i nie ma sensu pobierać wcześniej wycinków. Zabieg ma być w znieczuleniu ogólnym. 

    Czy wy dziewczyny miałyście robioną konizacje pod kontrolą kolposkopu? Czy w trakcie zabiegu był używany kolposkop?Czy tylko na podstawie zdjęć z wcześniej zrobionej kolposkopii? Czy po konizacji miałyście łyżeczkowanie kanału szyjki macicy ? Czy to się robi tylko w  wypadku  złej cytologi ? Ale cytologii chyba trudno ufac...  A kolposkopia nie bada kanału. Zastanawiam się jak skutecznie prowadzi się diagnostykę kanału szyjki ?


  • 4 lata temu

    Nefri na stronie hafija.pl jest trochę informacji a propos karmienia i  znieczuleń. Wg cytowanych przez nią źródeł można przyjmować środki anestetyczne i karmić.

  • 4 lata temu

    Dzięki Karolcia 82! Uspokoiłaś mnie ,bo najbardziej się martwię o maleństwo ale jeśli mówisz że tego samego dnia można wyjść to damy radę :) jestem jakoś pozytywnie nastawiona i nie dopuszczam czarnych myśli i życzę Wam wszystkim optymizmu.Pozytywne myśli mogą wiele zdziałać. 

  • 4 lata temu

    Kaśka 82 również Ci dziękuję i zaraz wejdę na blog. Ostatnio czytałam na tym blogu właśnie ale o tym czy można jeść truskawki karmiąc a teraz sprawdzę na temat znieczulenia bo nie wiedziałam że taki temat też jest. Dzięki :) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat