Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10911 odpowiedzi:
  • 6 miesięcy temu

    a czy lekarz wypowiedział się o wynikach ,tzn.marginesach?

  • 6 miesięcy temu

    co ta terapia fotodymiczna ma na celu?wygoić szyjke?

  • 6 miesięcy temu

    w moim przypadku tylko cytologia płynna ukazała hsil…

    Plus genotypowanie HPV prywatnie…

    Cytologia zwykła i kolposkopia - nic nie wykazały bo rak był wyżej..

    Jestem dziś po TK, wynik w poniedziałek czy nie mam przerzutów.

  • 6 miesięcy temu
    ewelaaaa napisał:

    w moim przypadku tylko cytologia płynna ukazała hsil…

    Plus genotypowanie HPV prywatnie…

    Cytologia zwykła i kolposkopia - nic nie wykazały bo rak był wyżej..

    Jestem dziś po TK, wynik w poniedziałek czy nie mam przerzutów.

    Napewno niema przezutow no co ty,zobaczysz.


  • 6 miesięcy temu
    Justynabnzk napisał:

    Justynabnzk napisał:

    ja wciąż czekam na wyniki cytologii -5tydzien.


    Dostalam w koncu wynik,jest ok


    Uffff! 

  • 6 miesięcy temu

    Justyna, terapia fotodynamiczna ma pomóc w zagojeniu się szyjki, są zrosty i nadżerki. Jeżeli chodzi o lekarza który wykonywał lepp w szpitalu onkologicznym to telefonicznie zostałam poinformowana o wynikach i ze mogę przyjechać w każdej chwili i odebrać je w rejestracji. Lekarz jedynie powiedział że nie wiadomo czy wycięli wszystko bo zmiany były bardzo rozległe, powiedział ze mam zapisać się w listopadzie u nich na cytologie i się zobaczy co dalej. 

  • 6 miesięcy temu

    7 listopada idę na badania na Inflancką, mam nadzieje że tam zajmą się mną jak należy skoro szpital onkologiczny który się w tym specjalizuje nie potrafi, bo wydaje mi się że spaprali sprawę… 

  • 6 miesięcy temu

    skoro nie ma informacji o marginesie to powinni zrobić docinke, na co to czekać ? 😕😕

  • 6 miesięcy temu

    chcę być spokojna, jeszcze RM 5 październik…

    W marcu z wycinka nic nie wyszło, nadżerka usunięta a jednak po konizacji, kolejnej narkozie wyszedł rak😞

  • 6 miesięcy temu
    Martulinka napisał:

    skoro nie ma informacji o marginesie to powinni zrobić docinke, na co to czekać ? 😕😕


    Ogólnie moje badanie histopatologiczne jest nieszczegółowe.

    Nie ma info ile wycieli, ile zostało dobrego marginesu…

    Moja przyjaciółka z Niemiec miała podane wszystko co do mm….



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat