Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • byłam dzisiaj u lekarza, mam do wyboru leep loop albo konizacje chirurgiczna i nie wiem na co się zdecydować ‍♀️

  • Agula92 napisał:

    byłam dzisiaj u lekarza, mam do wyboru leep loop albo konizacje chirurgiczna i nie wiem na co się zdecydować ‍♀️


    Co rekomenduje lekarz?  Zimny nóż czyli skalpel podobno wymaga dużej wprawy od operatora, ale jak to jest w rzeczywistości ti nie wiem. Tyle wyczytałam w necie. 

    U mnie pani doktor powiedziała, że u nich stosują elektrokonizację, więc nie musiałam na szczęście nic wybierać. 

  • On u siebie w klinice robi elektro, ale dal mi wybór i dał tez skierowanie do szpitala na chirurgiczna. Powiedział, ze elektro jest mniej inwazyjna z myślą tez o ewentualnej ciąży 

  • Agula92 napisał:

    On u siebie w klinice robi elektro, ale dal mi wybór i dał tez skierowanie do szpitala na chirurgiczna. Powiedział, ze elektro jest mniej inwazyjna z myślą tez o ewentualnej ciąży 


    Będziesz musiała ponieść koszt zabiegu jeśli zdecydujesz się u lekarza w klinice to zrobić? 

  • tak, ale to najmniejszy problem. Myśle bardziej o tym czy uda się wyciąć tak żeby udwidocznic zdrowa tkankę podczas elektrokonizacji 

  • Agula92 napisał:

    tak, ale to najmniejszy problem. Myśle bardziej o tym czy uda się wyciąć tak żeby udwidocznic zdrowa tkankę podczas elektrokonizacji 


    Wiesz to jest robione trochę w ciemno. Dopiero w badaniu histopatologicznym określają margines zdrowej tkanki. Moja pani doktor powiedziała mi tak i jeśli zmiana dojdzie do granicy albo wcale jej nie będzie to wtedy docinamy brrrr

  • hej. Jakiś czas temu pisałam tutaj.  Urodziłam poprzez cesarskie cięcie zdrową córeczkę. Po 6 tyg kolposkopia i wycinki. Wyszło cin 1/ cin 2. Po tygodniu konizacja. Wyszłam na drugi dzień bo tragicznie zniosłam narkozę. W marcu zamierzam zrobić sobie cytologię płynna plus HPV. Szkoda że nie ma leku na tego wirusa 😭 no ale mimo to że on już że mną jest to staram się cieszyć każdym dniem. Wszystkiego dobrego dziewczyny. Trzymam kciuki za wasze wyniki 

  • Asia1529 napisał:

    hej. Jakiś czas temu pisałam tutaj.  Urodziłam poprzez cesarskie cięcie zdrową córeczkę. Po 6 tyg kolposkopia i wycinki. Wyszło cin 1/ cin 2. Po tygodniu konizacja. Wyszłam na drugi dzień bo tragicznie zniosłam narkozę. W marcu zamierzam zrobić sobie cytologię płynna plus HPV. Szkoda że nie ma leku na tego wirusa 😭 no ale mimo to że on już że mną jest to staram się cieszyć każdym dniem. Wszystkiego dobrego dziewczyny. Trzymam kciuki za wasze wyniki 

    Hej

    Jaku wynik histopatologiczny miałaś po konizacji? 


  • taki sam jak w wycinkach cin1/cin. I jeszcze dodam te białka miałam dodatnie. U mnie już infekcja przetrwała. Pierwszy wynik lsil miałam w lipcu 2021 ale lekarka nic mi nie powiedziała tylko że jakiś stan zapalny i mam powtórzyć cytologię. W listopadzie zaszlam w ciążę i cytologia ascus a wycinki cin 2. Jaki to był szok dla mnie. Kompletnie nie wiedziałam co to jest. Ile łez wylałam. Teraz już wiem że tego HPV nie da się wyleczyć. Niedługo zrobię sobie badania to się dowiem jaki to typ mam. 

  • taki sam jak w wycinkach cin1/cin. 2 I jeszcze dodam te białka miałam dodatnie. U mnie już infekcja przetrwała. Pierwszy wynik lsil miałam w lipcu 2021 ale lekarka nic mi nie powiedziała tylko że jakiś stan zapalny i mam powtórzyć cytologię. W listopadzie zaszlam w ciążę i cytologia ascus a wycinki cin 2. Jaki to był szok dla mnie. Kompletnie nie wiedziałam co to jest. Ile łez wylałam. Teraz już wiem że tego HPV nie da się wyleczyć. Niedługo zrobię sobie badania to się dowiem jaki to typ mam. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat