Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Tak, najgorsze jest to czekanie… Ja już nie mam siły, jestem zestresowana, najchętniej bym się schowała przed całym światem. Boję się, ze to będzie już nieuleczalne, a mam dwuletnia córeczkę :( 

  • Agula92 napisał:

    Tak, najgorsze jest to czekanie… Ja już nie mam siły, jestem zestresowana, najchętniej bym się schowała przed całym światem. Boję się, ze to będzie już nieuleczalne, a mam dwuletnia córeczkę :( 


    Kochana wiem co czujesz. Wiem ile to myśli, strachu i wylanych łez. Poniedziałek już za dwa dni, więc dowiesz się więcej i na pewno Twój ginekolog powie co dalej należy zrobić.  Mam nadzieję, że dasz znać jaki masz wynik. Wiesz też się stresuję jaki będzie wynik histopatologii, tak jak inne dziewczyny tutaj, bo to jest zawsze rozstrzygające. No i czy mój organizm da radę pokonać HPV, bo bujam się z tym  trochę. 

  • hej, nie mam jeszcze w ręku wyników, jedynie wiem, ze histopat potwierdził cytologię i czeka mnie prawdopodobnie konizacja. Z wyskrobin z kanału nic nie wyszło, ale ja się zastanawiam czy możliwe jest, ze z wyskrobin nie wyszło, a coś siedzi głębiej? 

  • Agula92 napisał:

    hej, nie mam jeszcze w ręku wyników, jedynie wiem, ze histopat potwierdził cytologię i czeka mnie prawdopodobnie konizacja. Z wyskrobin z kanału nic nie wyszło, ale ja się zastanawiam czy możliwe jest, ze z wyskrobin nie wyszło, a coś siedzi głębiej? 



  • Agula92 napisał:

    hej, nie mam jeszcze w ręku wyników, jedynie wiem, ze histopat potwierdził cytologię i czeka mnie prawdopodobnie konizacja. Z wyskrobin z kanału nic nie wyszło, ale ja się zastanawiam czy możliwe jest, ze z wyskrobin nie wyszło, a coś siedzi głębiej? 


    Hej

    Czyli potwierdził się wynik cytologii w wycinkach z tarczy szyjki macicy? Ja z wyskrobin też miałam czysto i też się zastanawiam czy może wyjść inny wynik jak zbadają ten stożek konizacyjny. Myślę, że wszystko jest możliwe , bo różne historie tutaj i na innych forach czytałam,ale mam nadzieję, że nie. 

    Chyba czeka Cię elektrokonizacja albo konizacja. Chyba, że ginekolog zaleci coś bardziej radykalnego. Kiedy masz wizytę? 

  • Tak, wynik oficjalnie będzie u lekarza w piątek, a w sobotę mam wizytę. Znowu trzeba czekać…

  • Agula92 napisał:

    Tak, wynik oficjalnie będzie u lekarza w piątek, a w sobotę mam wizytę. Znowu trzeba czekać…


    Też mam wrażenie, że ciągle na coś czekam. Na wizytę, na wynik, na kolejny wynik, na kolpo, na wynik, na telefon, na decyzję, na termin...i tak od 3 miesięcy. 

  • No i wszystkie objawy odkąd się dowiedziałam o złej cytologii teraz widzę…dam znać co powiedział lekarz 🙂 buziaki 

  • Agula92 napisał:

    No i wszystkie objawy odkąd się dowiedziałam o złej cytologii teraz widzę…dam znać co powiedział lekarz 🙂 buziaki 


    Trzymaj się 🙂

     Kardamonka jak się czujesz po zabiegu?

  • 1 rok temu
    tak jest, a potem na zabieg czekasz i czekasz na wynik po zabiegu, jeśli nie daj Bóg wyjdzie coś gorszego to znowu czekasz, tym razem na wyznaczenie daty operacji, czekasz na wyniki badań które trzeba zrobić....no ciągle coś i czasami się wydaje, że zaraz coś umknie bo czas ucieka ale nie dajcie się tym myślom, po prostu trzeba to wszystko ....przeczekać byle wyniki były dobre, tego Wam życzę bo jak widzę sporo nowych kobietek zawitało, pozdrawiam wszystkie !!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat