co po leczeniu?

11 lat temu
witam. Moja córeńka właśnie kończy leczenie. Jest po operacji neurochirurgicznej,chemioterapii i radioterapii. Mija 20 miesięcy,ostatnia chemia za pasem i badanie kontrolne. Może ktoś już jest po? Sen z powiek mi spędza czy TK wystarczy i daje pewność choć na chwilę , że jest czysto?
4 odpowiedzi:
 • 11 lat temu
  To jest wiarygodne badanie i daje odpowiedź na pytanie czy jest wznowa czy też jej nie ma.
 • 11 lat temu
  też tak myślę, choć wiem,że MR jest dokładniejsze, a w niektórych wypadkach jako jedyne miarodajne. To zwykły strach powoduje niepewność, a po 20 miesiącach koszmaru, widoku płaczących rodziców (wiadomo dlaczego), opowieści i obserwacji, można nabrać wielu wątpliwości. W trakcie leczenia było kontrolne tk , a w opisie przynajmniej dwa znaki "?" (np. tkanka o zawyżonej gęstości-zmiany bliznowate? )
  poza tym na tk widać większe zmiany, na mr nawet te najdrobniejsze.....stąd pytanie
  ps. naprawdę fajnie by było choć przez 6 tygodni ( do następnej kontroli) mieć 100% pewności
 • Agaru, jak Twoja coreczka sie czuje?? mam nadzieje, ze wszystko u Was ok. Sama jestem po operacji neurochirurgicznej glowy. Tez mam czeste kontrole - MR, narazie jak widac wszystko wraca do normy. Mysle, ze i u Was jest tak samo:) pozdrawiam serdecznie
 • Też miałem głowę otwieraną stwierdzili meduloblastome teraz jestem 13 lat po operacji i 10 po zakończeniu leczenia i jest wszystko ok robię tylko od czasu do czasu kontrolne :) Pozdrawiam będzie wszystko dobrze:)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat