Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    A ta nowa szata wyprowadza mnie z równowagi. W ogóle na telefonie nie da się normalnie pisać bleeee 

  • 7 lat temu

    Dreama jak nie urok to ..... Bardzo ci współczuję, tyle rzeczy na raz ogarnąć można oszaleć.

    Dziewczyny napiszcie z doświadczenia czy przy kolposkopi jest ważny dzień cyklu czy nie ma to znaczenia

  • 7 lat temu

    Latte73 napisałaś wcześniej, że nie ma znaczenia, od doktor też mam taką informację, żeby tylko krwawienia nie było. A co wy jeszcze myślicie dziewczyny, jak to było u was?

    No i najgorsze jest to, ze ja mam cykle 26 dni.

    w poniedziałek mam mieć kolpo o 17:30. A ja czuje, ze okres z tego stresu mi się przyspieszy i wypadnie to w poniedziałek w 24 d.c. Albo i jutro.

    wszystko na to wskazuje bo czuje się jak bym miała dostać okres już od zeslego czwartku jak poznałam wynik cytologi.

    Chyba,ze stres jest tak silny, ach nie wiem

  • dona77,nic nie poradzisz jeśli okres wypadnie wcześniej,zadzwonisz i przełożysz kolposkopie ,to już akurat nie zależne od nas,ja też się zawsze martwiłam że anuż okres wypadnie

  • to nie wyrok. Pewnie będziesz mieć badania w kier wirusa hpv 

    Ja mam hpv i jak się okazało EBV

    Ktoś mnie zaraził, mam CIN1 i modlę się żeby nie mieć chłoniaka bo mam taka morofologie i przeciw ciała EBV wysokie , a Ty będziesz miec skrócona szyjkę zapewne 

    Pozdrawiam

  • dziękuje :)

    Dobre słowa są nam tak potrzebne

    Mam hpv 31 i może 39

    I wysokie p Ciała EBV , dwa wirusy razem w pakiecie od eks. Węzły chłonne powiększone , czekam co dalek , trzymajcie kciuki tak bardzo mi to potrzebne i trzymam za wszystkich tutaj 

  • może to znaczy ze ja mam 39 hpv i zmusiłam już mojego eks do badania i wyszło ze on ma 31 - przepraszam odwrotnie wczoraj napisałam, jestem pod kontrola lekarza i czekamy co dalej. Przy CIN 1 się czeka... to trochę smutne bo jakby na rozwój

  • wiem i wiem ale mam jakby dowody na to kto i kiedy i zostawiam to. Wiem jak jest z CIN 1 i moim zmartwieniem są węzły chłonne , OB wyższe, morfologia na bakier i APTT i wirus EBV czyli wysokie p ciała o których dowiedziałam się tydzień temu ,który przyczynia się do chłoniaka wiec mam badania w tym kierunki 

  • dziękuje za dobre słowo, najsmutniejsze jest to ze u i wirusa i EBV sama znalazłam i walczyłam o to by dowiedzieć się ze mam CIN 1 z lekarzami trochę. Nie mam jednego lekarza prowadzącego narazie, robię wszystko sama bo lekarz pierwszego kontaktu nazwał mój węzeł chłonny czyrakiem. Niestety dużo lekarzy lekceważy ten problem i pisze to majac ojca lekarza. 

  • Mam wrazenie ze gdyby nie to ze czytam i szybko widzę u siebie pewne niedomagania, mam rękę na pulsie to od razu robię badania do to pewnych rzeczy bym sama nigdy nie doszła z lekarzem pierwszego kontaktu. Całuje Was mocno



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat