Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa Kochana wiem już ze tak może być, to proces gojenia na pewno, bo ogólnie kręgosłup boli, brzuch też ale kurczę przecież to normalne, mam w środku mega ranę. Po tej globulce więcej się przez noc ooczyscilam też ale po to one są by przyspieszyć proces gojenia. One są nawet do stosowania po chemii i radioterapii. I dostępne bez recepty. Dziękuję Kaa ze o mnie pamietasz <3
  • Olenka kochanie dziekuje ;) zyczenia przekazane :* Dziewczyny ktoras tu wspomniala ze konizacja dla lekarzy to bulka z maslem. I tak jest. Jak zagubilam swoje skierowanie na konizacje moj maz pojechal do mojego gina po nastepne skierowanie i sie wlasnie go pytal co to za zabieg, ile bede lezec bo zona sie strasznie denerwuje itp. To powiedzial mu ze spokojnie, ze zona bedzie miala bardzo prosty zabieg ,tutaj niema sie czym martwic.... Ilus kochana a czemu mialas konizacje zrobiona 7 m- cy po wycinkach ?? Co do docinania , mnie lekarz uprzedzil ,ze moze mnie nie jedna konizacja czekac bo beda docinac az bedzie czysto. Dziewczyny najgorsze w tym wszystkim jest to, ze chyba juz do konca zycia bedziemy martwic sie tymi cytologiami, jak sobie pomysle ze teraz co pol roku mam przechodzic stresy z ta cytologia to mi sie slabo robi ...
  • Basiu ja na pewno nie wytrzymam pół roku. Sama będę co 3 miesiące robiła i to ta płynna A nie zwykła. Zwykła wychodziła mi przez 10 lat 2 grupa a nie wierzę że cin2 zrobiło mi się w rok,10 lat temu mialam 3 grupę i wskazanie na wwycinki i ciach nic z tym nie zrobili. Wydaje mi sie ze może to teraz ostatni dzwonek był przed gorszą progresja. Uważam że miałam niedokładnie robiona to ta cytologie. A ta płynna jest dokladniejsza <3 Dobranoc moje Kochane. Mój Synuś dopiero co usypia powoli także jeszcze troszkę czasu zanim ja pójdę lulu ale Wam życzę słodkich sbow
  • Olenka nie jestem w temacie z ta plynna cytologia... ??? O co w niej chodzi?? Ilka tak mialam krotkotrwala i czulam sie po niej bardzo dobrzr, nawet po senna nie bylam. Ilka w wycinkach mialam cin 2, ale ogolnie mialam tez stan zapalny, wiec jakos mi sie wierzyc w moje szczescie nie chcialo, ze sie zakonczy na jedej konizacji, w
  • Olenka nie jestem w temacie z ta plynna cytologia... ??? O co w niej chodzi?? Ilka tak mialam krotkotrwala i czulam sie po niej bardzo dobrzr, nawet po senna nie bylam. Ilka w wycinkach mialam cin 2, ale ogolnie mialam tez stan zapalny, wiec jakos mi sie wierzyc w moje szczescie nie chcialo, ze sie zakonczy na jedej konizacji, wiec ja sie juz psychicznie przygotowalam na docinke. Cin 2 wyszedl tylko na tarczy , linia ciecia byla czysta za pierwszym razem. Tak wiec milo bylam zaskoczona i mam nadzieje, ze juz tak caly czas bedzie. Ilka a kiedy masz ta konizacje ??
  • Witam Kobietki. Basiu lekarz mi wytłumaczył to tak- podczas robienia wymazu używa się szczoteczki i później ta końcówkę się odcina i ląduje ona w specjalnym pojemniku z utrwalaczem- a podczas zwykłej cytologii pobierają wymaz i nakładają to na szkiełko i pryskaja utrwalaczem. Wniosek jest taki ze podczas zwykłej cytologii nie wszystkie złe pobrane komórki trafiają na to szkiełko a zostają na szczoteczce. Cytologia płynna jest naprawdę dokladniejsza. Mój lekarz nie nazywa ją "tą dobrą cytologia". <3
  • A nazywa się ona chyba LBC. ;)
  • Witajcie.Ja już po wizycie.Pan doktor zalozyl zieonka karte zbadał obejrzal wynik cytologii i powiedzial ze nie ma na co czekac albo operacja albo w przeciagu roku do piachu:(Jeszcze tylko pobiora wycinki zeby sprawdzic czy rak inwazyjny czy nie i na stol.Bardzo sie boje:( maż wspiera i tylko dzieki niemu jakos sie trzymam.Oby tylko udalo sie pozbyc tego dziada. Wszystkie was pozdrawiam.
  • Olenka czyli ja mialam przez mojego gina robia ta plynna cytologie bo po pobraniu wlasnie bral szkielko i psikal czyms tam w sprayu ...Agata ale tak odrazu po cytologii operacja ?? A jai okaze sie ze to nie rak?? Przeciez cytologia nie jest wiarygodna??
  • Basia w cytologii mam napisane ze wykonany rozmaz jest prawidlowy obecnosc nieprawidlowych komorek nablonkowych a grubym drukiem rak plaskonablonkowy.Nie ma ze podejrzenie czy cos.Jeszcze bede miec wycinki ale lekarz powiedzial ze to dla potwierdzenia czy inwazyjny czy nie i jak daleko poszedl.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat