Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Cholirka to jestem wsciekla mi wstepnie termin dal na 24 marca prawie dwa mc a wyniki biopsji będę miec około 10.02 prosiłam go aby jak najszybciej, Kurde może chciał cos w łape ale ja tak nie umiem,
  • Sawa78 to ustalili Ci termin bez wyników biopsji? Eee pierwsze słyszę o takiej praktyce. Jak będziesz miała wyniki to idź jeszcze raz do szpitala i umów sie szybciej. A w jakim mieście będziesz robiła tą konizacje? <3pozdrawiam
  • Uleczka komorki askus (ascus) to nie komorki rakowe.... Sawa Ja biopsje mialam w sierpniu, wyniki 9 wrzesnia a konizacje 25 listopada... Witaj Agatko :* Nasze kochane kobietki widze sie Toba zaopiekowaly :) Hejka dziewczynki :* dzisiaj impreza mojego 6 latka, czas leci...a jeszcze nie dawno w brzuszku nosilam...
  • Basiu to sto lat Soleniazntowi!!!! <3 <3 <3 czas leci nieubłaganie szybko <3 pozdrawiam
  • 8 lat temu
    Ilka ja wiem ze zaraz rak mi się nie zrobi tylkochodzi o to zże chciwla bym miec to szybko za sobą. Olenka ja mam WSTĘPNY na razie termin konizacji dlatego przed wynikami biopsji .
  • 8 lat temu
    W Pleszewie będę mieć robiona.
  • Sawa78 poczekaj do wyników. Może lekarz dał termin orientacyjnie. Przecież też muszą wziąć pod uwagę miesuaczkowanie itp. Jeszcze troszkę. Mamy mieć wyniki w tym samym czasie także musi być dobrze <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    OLENKA88 jak Ty się czujesz kobieto? Dalej ci wylatują skrzepy? Ja pamiętam,że kiedyś ktoś chyba nawet tutaj pisał,że wylatywały skrzepy ale czuła się ogólnie ok,lekarz wtedy jej powiedział,że tak moze być i że nie ma w tym nic dziwnego. Pamiętaj co ci kiedyś napisałam; tutaj masz możliwość skorzystania z anonimowej interwencji onkologicznej,odpisują na drugi dzień; czasami nie ma możliwości szybko się zapisać do lekarza, ty masz w domu małe dziecko więc może czasami skorzystaj z takiej możliwości,czasami rozwieje ktoś fachowo wątpliwości. ILKA mi też tak lekarz mówił Ilka, jeśli poprzednie badania były ok w sensie cytologia to rak nie rozwinie się w tempie błyskawicznym.Nie zamartwiaj się na zapas.Ja o Ciebie jestem spokojna.W dniu konizacji prześlę moją energię...mi pomogła to i Tobie pomoże ;)
  • 8 lat temu
    Ilka proszę bardzo, kawa na ławę: otóż myślę,że zmiana u Ciebie jest niewielka stąd proponują kolejną konizację. Przy tym niestety nikt nie przejmuje się Twoim stanem psychicznym ale z dwojga złego wolałabym, żeby lekarz zajął się moją szyjką macicy niż tym co mam w głowie bo tym drugim zajmę się sama a choćbym chciała kupic tabletkę na chorą szyjkę to nigdzie jej nie kupię :D :D :D U mnie nikt nie proponował drugiej konizacji tylko złapali się za głowę przy moim G3 i zaczęli rezerwować termin operacji.Ale Ilka kurcze moja sytuacja była inna, w zasadzie od samego początku.Mnie bolał kręgosłup, miałam jakieś paskudne upławy i moje miesiaczki nie były terminowe, ja w zasadzie od dobrych kilku miesięcy wiecznie miałam jak nie miesiaczkę to jakieś plamienia....U Ciebie jest inaczej ! Sama wiesz przecież do wiem dlatego co do Ciebie to jestem naprawdę spokojna. Wspomnisz moje słowa.
  • 8 lat temu
    Ilka NIKT nie wspomniał o raku u Ciebie, u mnie szybciutko (w czerwcu cytologia, w lipcu biopsja i kolposkopia, we wrześniu konizacja a w październiku już operacja radykalna). Ilka w ciągu 5 miesiecy moje życie obróciło się do góry nogami ale ja z góry wiedziałam co i jak.U Ciebie nie musi tak być. Głębiej masz CIN3 wiec Twój lekarz chce wyciąć tę zmianę.Słyszałam bedąc w szpitalu o cyklicznym docinaniu szyjki. I myślę,że właśnie wyniki po tej konizacji która jest przed Tobą będą u Ciebie bardzo ważne.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat