Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Aaa co do cytologi lbc czyli na podłożu płynnym jest około 2 razy droższa niż zwykła. Kolo 80-100 zl. Ja ją robiłam razem z testem na hpv i placilam łącznie 250 zł. Lekarz sam mi polecił tą ccytologie bo chciałam sobie wypalić nadzerke a on powiedział że do tego musimy zrobić dobrą cytologie, dokladniejsza. I ciach wyszło szydło z worka haha ale cieszę się ze teraz a nie pozniej <3 <3
  • Hej dziewczyny :) Olcia jak się czujesz lepiej już?? Uważaj tylko żeby nie dźwigać ja niestety popełniłam taki błąd i później schodziły mi skrzepy...ogólnie mam okres drugi już po konizacji i trwa 7-8dni nie wiem czy to normalne może któraś z was miała tak??Ech szpital mam w domu jak nie córa chora to w sobotę dopadło i mnie niestety... Agatka bądź dobrej myśli musi być dobrze <3 <3
  • Paulinko tak tak lepiej. Skrzepy mi leciały na 4 i 5 dobę po konizacji ale już ok. Teraz czekam na wyniki. Hihi jeszcze jakieś 8 dni. <3 <3
  • 8 lat temu
    Paulina86 pisałam żebyście nie dźwigały, kurcze dziewczyny nie dźwigajcie ciężkich rzeczy, zakupów. Przecież mogą szwy się poluzować albo się zerwać. Chyba do szpitala nie chcecie wracać. Czy po biopsji czy po konizacji - jesteście pod ochroną, dbajcie o siebie :)
  • 8 lat temu
    Witam 3 tygodnie temu miałam konizacje wyniki z cytologii możliwość cin 1 wyniki po wycinkach cin3 mam 24 lata i rocznego synka . Czy gdyby było bardzo źle to lekarz by widział to na USG?czy wycinki są 100% ?
  • Witaj Asia91. Po wycinkach wyszło Ci cin 3 a co pokazały wyniki konizacji? Wyniki konizacji są najbardziej wiarygodne bo technik ogląda całą wycieta tkankę.
  • 8 lat temu
    Wyników konizacji jeszcze nie mam będą za 3 tyg czyli dopiero się okaże czy mam raka tak ?
  • 8 lat temu
    Cin 3 wyszło z wycinków ..Miałam konizacje chirurgiczną i musze czekać jeszcze 3 tygodnie na wynik .dlatego pytam czy spodziewać się mogę dużo gorszych wyników niż te z wycinków :) czy raczej rzadko to się zdarza ?dziękuje za odpowiedz pozdrawia m
  • 8 lat temu
    Ilka cześć <3 jak tam, co tam? Jak się czujesz? Jak czytam teraz Twoją korespondencję z Asia91 to zaczęło mi się w głowie kręcić...Jak Wam pomóc kurcze nie wiem, wszystko okaże się u Ciebie po konizacji a u Asi po otrzymaniu wyników. Lekarze z pewnością Was dobrze poprowadzą.Jestem tego pewna, przecież Im też zależy żeby wyleczyć a nie leczyć.Jeszcze jest na forum Agatka która też czeka na wynik. Matko ile nas tu jest :/
  • 8 lat temu
    bo tyle nas tu jest ??? A ile babek nie wie w ogóle, że powinny się przebadać.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat