Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • basiap30011_ zgadzam sie z Toba!!!cytologia i zero innych potwierdzajacych badan? i operacja?dziwne??!!! mi w cyt wyszly komorki rakowe ( tak mam napisane w wyniku cytologi) a po szeregu innych badan a przedewszystkim wycinku wykluczyli raka ! bylam czysta
  • Uleczka powtarzam tylko to co uslyszalam.Moze po wycinkach cos sie wyjasni choc tak naprawde nie licze na pozytywne wiadomosci ale zobaczymy.Dziekuje dziewczyny <3
  • Agatka głowa do gory !napewno bedzie dobrze!i tylko pozytywne wiadomosci uslyszysz!!!trzymaj się!
  • Basiu jak miałaś na szkiełko to miałaś zwykła Kochana. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis hahaha. Agatka czyli tak jak mówiłam trzeba zbadać jaki to rodzaj raka. A może to być tak in situ kochana a wtedy leczenie jest inne, nie tak radykalne. Glowa do góry. Kiedy masz wycinki? Jestem z Tobą duchem.powiedz mi gdzie robisz badania, jeśli to nie problem
  • 8 lat temu
    Agata bez względu na to jakie wyniki otrzymasz wbij sobie mocno ale to mocno do głowy,że to nie koniec świata.Doskonale wiem co czujesz Ty i Twoi bliscy.Ale to minie.Teraz najważniejsze,żeby Cię porządnie przebadali i niech wyjdzie co ma wyjść bo wtedy będzie można szybko i konkretnie zareagować.Różne są pacjentki,różne kobiety.Miej proszę w tyle głowy jedno a mianowicie to,że nawet jeśli w Twoim przypadku operacja okaże się niezbędna to to nie bedzie koniec świata.Każdy przypadek jest inny ale jeśli już lekarze nie bedą mieli wątpliwości to zaufaj Im.Dasz radę, dasz radę podobnie jak wiele innych kobiet dla których diagnoza była powalająca.Możesz na nas polegać w razie wątpliwości i dodania otuchy ale przede wszystkim pytaj o wszystko lekarzy prowadzących,powinni wszystko Tobie powiedzieć od strony fachowej.
  • 8 lat temu
    Olenka88 jak sie dzisiaj czujesz? Dochodzisz do siebie? Zdrowiej !!!!!!
  • 8 lat temu
    Basiap3001 ty wiesz,że ja też nie wiedziałam o dwóch rodzajach poboru cytologii? Ja już jestem PO ale kurcze ginekolodzy powinni pobierać materiał we właściciwy i pewny sposób żeby uniknąć takich właśnie niedomówień i nieporozumień. Skąd mamy wiedzieć co potem się dzieje. Dla nas najistotniejszy jest wynik. Przecież tracimy głowę czekając na ten wynik. Czy musimy się jeszcze dodatkowo zastanawiać skąd gin pobiera tę cytologię....czy czasem aby z prawidłowego miejsca ??? :/
  • Ach Olenka przeczytalam jeszcze raz :) to faktycznie ja mialam zwykla cytologie robiona... Nic mi nie wiadomo od mojego gina o plynnej a jest onkologiem...eh Kaa zgadzam sie z Toba, nie dosc ze i tak przechodzimy przez stresy to jeszcze musimy sie zastanawiac co i jak jest pobrabe czy z tego zmienionego chorobowo miejsca czy ze zdrowej tkanki czy dobrze byla pobrana czy dobrze zabezpieczona" ... Zwariowac mozna...Agatko my mozemy Cie wspierac slowami, ale Kaa i Agnieszka Cie wesprza doswiadczeniem... Kaa juz Tobie wszystko napisala, nic dodac nic ujac :* Glowa do gory ...
  • Kaa a dziekuje. Dzisiaj w końcu na spacerek z Synkiem poszłam. <3 <3
  • Kaa a dziekuje. Dzisiaj w końcu na spacerek z Synkiem poszłam. <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat