Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Agatko widzisz aby potwierdzić cytologie potrzebna będzie kolposkopi i biopsja, będzie dobrze. Ja po konizacji jestem 4 doby. Znoszę to najgorzej ze wszystkich Babeczek chyba ale daje radę. Mam 1,5 rocznego Synka i muszę myśleć pozytywnie. Na szczęście u mnie biopsja pokazała "tylko" cin 2 . teraz czekam na wyniki konizacji. Badz dzielna tak jak każda z nas i pisz na forum na bieżąco bo przyda się nowa wiedza dla innych kobiet zaczynających od cytologii z rakiem, takiej jeszcze chyba tu nie było, przynajmniej w tym roku. Nieraz wyniki są fałszywie dodatnie lub ujemne. Poczekaj. Nawet jeżeli to tak to może być przedinwazyjny a wtedy konizacje robią. Nic strasznego. Badać badać i konsultować. <3 <3 <3
  • Aaa Ilka mam pytanko- po konizacji w 4 dobie leciały Ci jakieś skrzepy? Mi dzisiaj 2 duże wylecialy... Czy może być tak że szybciej mi się to goi?
  • Ojej nie spodziewalam sie takiego odzewu.Postaram sie kazdej z Was odpowiedziec.Olenka bardzo Ci wspolczuje:(Jestes naprawde dzielna.Rok dopiero sie zaczal no i padlo na mnie:(ilka nie mialam zadnych objawow okres prawidlowy zadnych plamien uplawow bóli pomiedzy nic dlatego jestem w szoku:(agnieszka dziekuje za slowa otuchy.Dobrze ze jestescie moze uda mi sie z Wami jakos przetrwac.
  • Agatka to jak nie miałaś żadnych objawów to dobrze. Zobaczysz będzie dobrze, Główka do góry. W poniedziałek smigusiem do doktorka i słuchać na spokojnie co na do powiedzenia. Czekamy z niecierpliwoscia <3 <3 <3 trzymaj się kochana Jak smutno to pisz. Ja ty często zaglądam i jak będę mogła to napisze zawsze coś milego <3 <3
  • Dziekuje Kochane <3Na pewno jeszcze nie raz bede wam zawracac glowe.Dzisiaj opuszczam forum.Zycze dobrej nocy <3
  • Dobranoc wszystkim ;) :) :D <3
  • 8 lat temu
    Dziewczyny mam pytanie jak dlugo czekalyscie na konizacje od wynikow pobrania wycinków?
  • 8 lat temu
    Agata a okres ci sie nie przyspieszył ? Nogi nie bolały? Kręgosłup? ? Glowa do góry kobietko kazda z nas jest w strachu ale trzeba działać. Leczyc nasze cipki :) (Bez urazy dziewczęta)
  • 8 lat temu
    sawa78 wyniki po biopsji z 24 lipca (u mnie złe) odebrałam (później bo byłam na urlopie) w pierwszej połowie sierpnia. Konizację miałam 1 września. Tempo szybkie.
  • Sawa78 ja wyniki z biopsji miałam 11 stycznia a 25 stycznia miałam już badania a 26 konizacje. Miałabym tydzień wcześniej ale miesiaczke miałam. Jak widzisz to zależy od szpitala i chyba od podejcia lekarza. Niektóre dzieczyny co leżały ze mną czekały na konizacje ponad miesiąc od wyniku biopsji.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat