Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    agata'm ojej ale ze mnie gapa bo chciałam odpowiedzieć na Twoje pytania co Ciebie może czekać; moim skromnym zdaniem możesz dostać skierowanie do szpitala. W szpitalu Cię przebadają, pewnie kolposkopia, biopsja. A wszystko po co aby zdiagnozować w szczegółach co i jak. Dla Twojego dobra. Skoro 2 lata temu robiłaś cytologię i było OK to albo źle ją pobrali (tak czasami bywa) albo rzeczywiście było OK. W porę Cię teraz przebadają. Najczęściej więc potem kierowane są babki na konizację. Na konizację niedługo idzie Ilka a była niedawno między innymi Oleńka. Potem leczenie zależy od diagnozy, od wyników. Na te wyniki się czeka jakieś 2 tygodnie i to czasami dużo bardziej doskwiera niż sam zabieg. Dalszy ciąg zależy wiec od diagnozy i od wyników. Lekarze wiedzą co robić. Agatko u mnie wszystko w porę uchwycono i w rezultacie obyło się bez naświetlań. Mam nadzieję, że pomogłam. W razie pytań wal śmiało.
  • 8 lat temu
    agata'm to trzeba wejść u mnie konkretnie na kaa. Wtedy powinny się wyświetlić moje trzy wpisy. Jak teraz czytam mój pierwszy wpis to ciarki przechodzą. A potem poczytaj sobie mój trzeci wpis.... jest różnica ?! Wszystkie się obawiamy i mamy w głowie najgorsze myśli. Pozdrawiam
  • 8 lat temu
    ooo widzisz jaką Ilka dała uśmiechniętą buźkę zadowoloną, że idzie na drugą konizację ;)
  • Dziekuje kaa.Twoj entuzjazm delikatnie mnie uspokaja ale nadal jestem w panice.Pani co dawala wynik powiedziala ze trzeba szybko dzialac bo paskudnie to wyglada:( Zobacze co w poniedzialek zadecyduje ginekolog.A jak dlugo sie czeka na badania?
  • A Ty ilka tez masz z cytologii raka?
  • Dziekuje kaa poczytam.
  • W cytologii mam napisane gruba trzcinka RAK PŁASKONABŁONKOWY:( Żadnych cinow.Mam 36lat.
  • 8 lat temu
    Mi dość szybko założyli tzw. kartę DILO czyli zieloną kartę.Dzięki tej karcie rzeczywiście byłam przyjmowana wszędzie szybko,czasami nawet bez kolejki.Ja miałam również tomograf i rezonans. Dziś wiem że wszystkie badania były celowe i zasadne choć czasami długaśne i męczące. Jestem panikarą więc biopsję i konizację miałam pod znieczuleniem, bardzo to sobie dzisiaj chwalę.Może się okazać,że Twoje leczenie skończy się przy konizacji. Pamiętaj o tym gdzieś w tyle głowy !
  • Wiem ze mnie pocieszacie i bardzo dziekuje.Ta karte moze zalozy lekarz.Nie chce czekac i umierac ze strachu:(
  • agata m witaj ! mi z cytologi wyszlo komorki rakowe askus(niepamietam jak sie pisze) a w dalszej czesci badanian wyszlo ze jestem czysta! ciezko jest czekac wiem ale trzeba pozytywnie myslec bo jak sie nakrecisz to same czarne chmury.....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat