Lipka,

od 2019-12-06

ilość postów: 236

Ostatnie odpowiedzi na forum

Wodonercze

13 dni temu

zależy czym jest spowodowane, i czy można w jakiś sposób odbarczyć nerkę;

Rak jajnika

1 miesiąc temu

Lekarz mówi, że jak marker rośnie wolno, 2-4 "oczka", to jest to norma i nie należy panikować. Ale przecież nie może rosnąć w nieskończoność. Jestem niestety realistką i spodziewam się wznowy.

Rak jajnika

2 miesiące temu

Ach, w sumie to u mnie od kilku miesięcy to samo. Marker pomału, ale rośnie. W styczniu pet, potem badania uzupełniające: gastro, kolonoskopia, biopsja węzłów.  W maju tk i rtg płuc, we wtorek miałam kolejnego peta - czekam na wynik. Jak do tej pory wszystko czyste. Nie wiem gdzie się ten skurczybyk usadowił. Ale powiem szczerze, że w obliczu obecnej sytuacji staram się zbytnio nie przejmować. W styczniu ze stresu omal się nie wykończyłam... 

Gruczolak odbytnicy stopnia drugiego

4 miesiące temu

Jeśli chodzi o dietę, to oczywiście na początku trzeba stosować dietę lekką. Później przy kolonoskopii można jeść prawie normalnie. Wiadomo, trzeba uważać na produkty wzdymające, zwłaszcza w towarzystwie, i po niektórych produktach można mieć np zaparcie, ale to są kwestie indywidualne. Generalnie zasady zdrowego żywienia starczają. Bądź dobrej myśli, przejdź przez leczenie etapami - przejmuj się kolejnym krokiem a nie tym co może, ale nie musi być na końcu drogi. Mi takie podejście pomaga w chorobie i leczeniu. 

Gruczolak odbytnicy stopnia drugiego

4 miesiące temu

Artur, jestem z innego wątku, ale mam stomię.  I tak, żyje się z nią normalnie. Zwłaszcza z kolostomią na końcowym odcinku jelita. Ta jest dość łatwa w utrzymaniu i żywieniu:-) Fakt, nie należy zbytnio dźwigać, ale można uprawiać sport, chodzić po górach i pływać. Trochę czasu zajmuje dobranie sprzętu, ale z odrobiną cierpliwości i pozytywnym nastawieniem napewno będzie łatwiej. 

Rak jajnika

4 miesiące temu

Sandra, HTZ nie może być stosowana w przypadku raka hormonozależnego bo zwiększa ryzyko nawrotu choroby. Lekarz powinien wiedzieć na podstawie histopatu, czy możesz brać hormony czy nie.

Rak jajnika

5 miesięcy temu

Mio, marker znów wzrósł, ale dla lekarzy to nie ma znaczenia. Zlecili mi usg szyi  radiolog nie zauważył niczego niepokojącego. Mnie często boli gardło więc chyba w końcu wybiorę się do laryngologa. Mam też zleconą gastroskopię - termin mam na 17.01. Z wynikami znów na konsylium...

Rak jajnika

6 miesięcy temu

Gratuluję Wam wszystkim stażu

Rak jajnika

6 miesięcy temu

Lilith, tak, teraz jest różnie. Ostatnio lekarz chorób piersi powiedziała,  że jak zauważę cokolwiek niepokojącego to mam się pchać drzwiami i oknami i nie dać się zwodzić. To mówi samo przez się. U mnie w pecie wyszły zmiany w przełyku. Zobaczymy co mi zlecą na komisji. 

Rak jajnika

6 miesięcy temu

Hej. Lilith niedawno zastanawiałam się co u Twojej mamy? Dobrze pamiętam,  że też była leczona w bydgoskim co? Cieszę się bardzo, że nadal wszystko ok. Ja dziś odbieram wynik PET. Prawdopodobnie mam wznowę, prawdy dowiem się za kilka godzin, a wyrok zostanie mi ogłoszony w poniedziałek na komisji. Mam nadzieję na "karę w zawieszeniu"😉. Trochę jestem w rozsypce...