Rak tarczycy

9 lat temu
Mam 36 lat. Problemy z moją tarczycą zaczęły się w wieku ok. 12 lat kiedy to, miał miejsce wybuch w Czarnobylu. Natomiast rok temu zdiagnozowano u mnie raka tarczycy. Wyszło całkiem przypadkowo. Po urodzeniu drugiego dziecka postanowiłam zrobić porządek z moją tarczycą tylko dlatego, ze moja szyja była gruba. Wyniki TSH miałam w normie, FT3 i FT4 także. Był też guz, ten złośliwy guz. Na moje szczęście miał 6 mm. Jestem po wycięciu całej tarczycy i po jodzie radioaktywnym. Nie mam komórek rakowych. Na życie patrze inaczej, dostrzegam to - czego nie widziałam wcześniej.
12337 odpowiedzi:
  • 9 lat temu
    Witaj Aniu, po leczeniu jodem dochodziłam do siebie ok. 2-3 tyg. (byłam 8 tyg. po wycięciu tarczycy) Ospanie, znużenie i bardzo zwolniona przemiana materii były uciążliwe ale jak organizm uzupełnił brak hormonu wszystko wróciło do normy. Mimo braku siły i ochoty robiłam to samo co przed leczeniem. Musisz to przeczekać choć nie jest łatwo-organizm musi uzupełnić poziom hormonu.
  • kasiu a jakie leki przyjmujesz? ja biore eutohyrox 150 .. mam jeszcze pytanko czy tez ci tak stale zimno było bez checi do zycia bo słabe samopoczucie odbierało ci wszystko? jak teraz sie czujesz?
  • 9 lat temu
    Teraz biorę Euthyrox N 100, wcześniej (zaraz po leczeniu) w dawce 150 ale była za duża. Zimno mi było tylko w okresie dużej niedoczynności ale jak organizm uzupełnił hormony to wszystko wróciło do normy. Czuję się świetnie i nic mi nie jest. Głowa do góry, wszystko wróci do normy :)
  • kasiu a jak długo znajduje sie ten jod zasrany w organizmie ja bardzo ciezko go znosze pojawiły sie u mnie kłopoty ze sercem i wpadłam w anemie:( ,ktora mnie teraz całkowicie powala z nog .. TAK BARDZO MI SMUTNO I CIEZKO bo lato w pełni za oknem a ja stale w łozku;( :( nie mam siły na nic..
  • 9 lat temu
    Aniu, izotop J131 ma połowiczny czas rozpadu 8 dni, to oznacza że połowa tego co masz w organizmie rozpada się w ciągu 8 dni.To co nie jest przyswojone przez organizm jest wydalane prawie natychmiast dlatego w izolatce zalecają często pić i brać prysznic, myć głowę. Kiedy nie będziesz go miała tego nie wiem bo to zależy od tego ile pozostało go w Twoim organizmie jak wychodziłaś z izolatki. Co do problemów z sercem to idź do lekarza, endokrynologa !!! u którego się leczysz i powiedz mu o tym-może masz za dużą dawkę lub musisz brać leki na serce (czasami są podawane przy Euthyroxie).
  • kochana Kasiu wychodzac ze szpitala miałam dopuszczalna ilosc tego jodu 20. aktualnie biore krople na serce bo byłam u lekarza ,ale u ogolnego no i jeszcze ta anemia:( ktorej nigdy nie miałam . To rozumie ze radzisz bym poszła do endokrynologa?
  • 9 lat temu
    Tak, zrób badanie hormonów i z wynikami idź do endokrynologa, powiedz o problemach z sercem. Przyczyn anemii może być wiele więc trudno powiedzieć dlaczego ją masz.
  • kasiu zrobilam te badania i mam niski poziom zelaza biore teraz zelazo i witaminy mam nadzieje ze nie długo pozbede sie tego złego samopoczucia:(
  • Aniusia 25, w naszej sytuacji należy być pod stałą kontrolą endokrynologa, zatem niezależnie od tego co się dzieje, zawsze kontrola/konsultacja endokrynologiczna jest wskazana :). Kasiab przekazała Ci szereg dobrych rad - skorzystaj, ale i postaraj się o odrobinę więcej optymizmu!!! Wiem, że złe samopoczucie i wyniki badań potrafią wpędzić w depresyjny nastrój, ale to Ty decydujesz o tym czy będziesz się dołować czy wstaniesz z uśmiechem na twarzy i myślą, że wszystko się poukłada. Psychiczne nastawienie potrafi zdziałać cuda, więc życzę Ci, aby udało Ci się włączyć maksimum optymizmu :) :) :) :) i pozbyć anemii oraz złego samopoczucia :)
  • po prostu fizycznie sie zle czuje mialam dobrana za wysoka dawke hormonu teraz mam obnizona choc do tego doszły leki na serce i ciagle czuje sie zle .wiecie moze jak długo bede dochodzic do poprawy samopoczucia? :(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat